| emchristina a întrebat:

As avea si eu o dilema daca puteti sa ma ajutati.
Cunosc un baiat cu care am fost cam 2 saptamani asta vara dar cum eu is o fire mai dificila ne-am despartit. Oricum el vroia sa se culce cu mine si eu i-am spus ca dupa o saptamana de relatie nu ma pot culca cu el, mai ales ca eu is si virgina. Oricum dupa ce ne-am despartit el tot incerca sa dea de mine si l-am cam ignorat. Fratele lui imi tot spunea ca X nu se simte bine ca e tot timpul nervos si a inceput sa-mi bage mie vina, ca ar trebui sa vorbesc cu el s. a. Eu acum nu stiu ce sa fac. Intr-un fel tin la el dar nu stiu daca chiar merita. Voi ce ziceti?big grinmersi anticipathappy

Răspuns Câştigător
| gabypwp a răspuns:

Buna,daca acest baiat vroia sa se culce cu tine dupa 2 saptamani poate sa fie oarecum indiferent,poate asta a si cautat,mie cel putin mi se pare cam devreme pentru acest pas,nu merita mai ales ca esti virgina,daca i-ai da iar vreo sansa s-ar putea sa faca la fel si sa nu suferi pe urma,daca ar fi vrut cu adevarat sa fie cu tine putea sa mai astepte sa faca in asa fel incat sa vezi si sa simti ca poti avea incredere in el, sa fi sigura pe tine, oricum...dar daca tu ti la el mai asteapta.sa mai vorbeasca cu tine.o poti lua mai incet,sa vorbiti mai mult sa iesiti sa vezi ce vrea de fapt...dar sincer nu merita deocamdata sa te culci cu el,mai asteapta, cunoaste-l mai bine, sper sa iti fie de folos sfatul meu :*

2 răspunsuri:
| 4n0nim a răspuns:

Eu zic sa le da-i pace la amandoi si sa-ti vezi de viata doar daca vrei sa faci sex si gata fa-o dar relatia nu o sa fie stabila.

| Kolcsar_Robert_1987 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mi se pare cam...(te las pe tine sa intlegi cum)
in orice caz nu cred ca ar trebui sa faci vreo miscare prea brusca.sau sa face el... in fine eu zic sa il lasi in pace sa isi vada de ale lui.