| ιυвιтα a întrebat:

As dori sa adresez o intrebare fetelor in special
Apoi daca ati dori sa-mi dati niste sfaturi ar fi ok

Vi s-a intamplat vreodata sa va indragostiti de cineva mai mare? Eu stiu ca nu as avea niciodata sanse cu el dar sunt indragostita si cand il vad imi vine sa plang de fericire dar si din cauza ca stiu ca nu va fi al meu niciodata
As face orice pentru el,il iubesc
Nu vreau raspunsuri tampite, la misto
Cer sfaturi pentru ca sufar si vreau sa vad parerea voastra
Daca ati trecut prin asa ceva puteti sa povestiti
Funda

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mie mi s a intamplat in trecut c am asa ceva, era diferenta de 15 ani intre noi dar dupa ceva timp mi am dat seama ca avem moduri de gandire diferite chiar daca dragostea nu avea de a face cu asta

| ιυвιтα explică:

Stiu ca asta ar trebuie sa fac,am inteles, sa nu ma mai gandesc la el dar cum sa fac asta, il vad de multe ori din intamplare si imi vine sa plang, nu inteleg de ce trebuie sa fie atat de mare diferenta dintre noi, singurul lucru care ma bucura este ca e singur

| Cryssu17 a răspuns:

Buna.Inca sunt uimita de persoanele indragostite de un baiat cu care nu au facut nimic, nu s-au sarutat n-au petrecut timp destul impreuna dar ar face orice pentru acea persoana."As face orice pentru el" sunt niste cuvinte mari, poate tu n-ai face orice nici pentru familia ta dar abia pentru un baiat dupa care-ti flutura ochii.Esti atasata de el, il placi foarte mult.Nu confundam atractia cu iubirea.Revenind la ce ai zis tu si eu am fost intr-o asemenea situatie,acum depinde si de cat de mare e diferena,te rog sa-mi spui cati ani ai tu si cati ani are el.Un baiat mai mare se poate uita la o copila ca tine(pentru ca asta esti pentru el, o copila) daca dai dovada de multa maturitate si seriozitate fata de celelalte fete. Poate daca va vedea ca esti cu capul pe umeri, mai esti si draguta si arati si bine, dc nu? Efortul e totusi in zadar, daca diferenta e extrem de mare, adica tu esti copila si el un barbat in toata firea.Succes!

| ιυвιтα explică (pentru Cryssu17):

Problema este ca eu il cunosc de 3 ani,pe atunci nu-l placeam,ma inteleg si acum foarte bine cu el dar nu ma pot apropia de el, nu am puterea necesara avand in vedere diferenta de varsta, stiu ca nu mi-ar raspunde la misto sau nu m-ar jigni.dar nu pot face asta si prefer ca el sa se aseje pe banca langa mine, sa-mi vorbeasca si sa ma prefac ca e doar o persoana ca oricare alta, sa-l privesc pe furis fara ca el sa observe

| ιυвιтα explică (pentru ιυвιтα):

Aseze*

| Felys a răspuns:

Crezi ca pe il va impresiona suferinta ta, cel mai bine ar fi sa iti redirectionezi atentia asupra cuiva disponibil

| Anonima264 a răspuns:

Sincera sa fiu da, mi s-a intamplat sa fiu indragostita de cinevam ai mare decat mine(baiatul avea 18 ani).
Dar important este ca am trecut peste!(stiam ca nu voi fi niciodat cu el asa ca m-am gandit sa ma relaxez si sa ma distrez, asa l-am uitat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SALUT.
Off,ce situatie complicata.Pai,depinde daca diferenta e mare. Daca nu e atat de mare, il poti aborda. Ii poti spune ce simti.
Daca diferenta e foarte ''vizibila'' incearca sa il ''eviti''. Iesi cu tipi de varsta apropiata tie, distreaza-te, ocupa-ti timpul facand ceea ce-ti place si astfel vei fi prea preocupata cu tine si probabil nu te vei mai gandi la el atat de itens.
Succes.

| ιυвιтα explică (pentru anonim_4396):

E diferenta destul de mare

| raducanumihaela a răspuns:

Eu iti zic ca daca stii deja k nu ai sanse la el ar fi mai bine sa il eviti pe cat poti tu pentru ca o sa suferi mult, mi nu mi s-a intamplat asta dar stiu o prietena.

| MariaLOL a răspuns:

Majoritatea tipilor mai mari nuprea se uita dupa' fete mai mici ca ei, pricepi? Dar daca nu poti sa.l uiti (ceea ce ar fi cel mai bine) incearca sa vorbesti cu el despre diferite lucruri, cere.i id-ul de mess sau nr. de tel.Bafta!

| RamooNebunik a răspuns:

Da am patit-o si eu dar iubirea nu are varsta nu conteaza ca ii mai mare ca tine incearca sa ii spui ceea ce simti cu adevarat pentru el si el va intelege poate ca si el te place dar nu a vrut sa iti spuna sau sa iti arate si asa veti fi impreuna. Oricum daca chiar av iubiti cu adevarat varsta nu conteaza, conteaza doar sa va iubiti reciproc... Bafta :*

| Avril01 a răspuns:

Vorbind din proprie experienta eu nu consider ca diferenta de varsta conteaza ft mult. Eu de exemplu am 17 ani si iubitul meu 32. La inceput sincer imi placea ft mult de el dar nu l.am abordat in nici.un fel pentru ca nu imi place sa "inceè" eu. Dupa o perioada el a inceput sa ma caute, sa vb etc..De 5 luni suntem impreuna dar totul e ok..bine,ca mai gresesc eu e normal k sunt mai micutsa blushing. Asa ca. daca iti place q adevarat, poti incerca! Incercarea moarte nu are! :*

| LoveDedy a răspuns:

Si mie mi s-a intmplat! Si sincer nu este placut cand iubesti pe cineva si stii ca nu ai sanse. Daca este ´golanas´ v-a vrea numai un singur lucru de la tine. Daca este baiat cumine [ ceea ce nu prea cred. gasestii foarte rar] atunci de ce sa nu incerci poate chiar o sa ai noroc. Vorbeste cu el spune-i ce simnti! Succes:*!

| Rattlesnake a răspuns:

De obicei fetele isi cauta un partener mai mare pentru ca acestia tind sa fie mai maturi decat baietii cei de varsta ei, totusi cand e vorba de indiferenta din partea lui ceea ce simti tu pentru el este in zadar mai bine orienteaza-te catre cineva disponibilbig grin