| Dyaanaa a întrebat:

as dori sa aflu parerea voastra vis-a-vis de ceea ce urmeaza sa spun.Am 21 de ani si am o relatie cu un baiat de 30, o relatie de 6 luni.Problema e ca atunci cand am intrat in relatie cu el, el era deja intr-o relatie de 3 ani si ceva...o relatie in care a avut si are multe certuri,ea e o tipa f dificila, nu prea stie ce vrea, are tot 21 de ani, tot discutand despre relatia el-ea am inceput sa-mi dau seama ca e un barbat deosebit,are un suflet bun,e haios, e destept, calm..sim inceput o relatie(mai ales ca lucrurile intre ei erau reci asa cum sunt si azi). Ideea e ca nu vreau sa-l constrang sa ia o decizie(nu pentru ca l-as pierde ci pentru ca vreau sa vina de la sine totul)si asa am ajuns sa fiu in postura de "amanta"(urat dar adevarat).L-am intrebat de ce mai sta cu ea daca se comporta urat cu el si mi-a spus ca nici el nu mai stie, nu stie de ce o mai iubeste.parca e ceva care nu il lasa sa renunte la ea(poate o fi si faptul ca e virgina,adica ea e pe modelul"sex dupa casatorie"),mi-a spus ca e foarte greu sa iubesti doua femei dar nu poate renunta la nici una dintre noi(desi eu sunt genul de fata iubitoare care il intelege,il iubeste iar ea opusul).Si parca astea nu erau de ajuns, el le-a spus parintilor lui despre relatia cu mine, mama lui ma stia din vedere dar nu credea ca as fi putut fi intr-o relatie cu el iar tatal lui din poze si nu are o parere prea buna(dat fiind faptul ca pentru el toate fetele sunt "usoare"si daca eu accept sa doarma la mine dupa 6 luni de realtie inseamna ca nu sunt o fata cuminte.)in fine(asta spus intr-un mod frumos pentru ca de fapt au fost cuvinte mai urate dar nu le iau in seama). Acum ma simt prost fata de mama lui care sigur si-a facut o impresie proasta despre mine si as vrea sa vorbesc cu ea sa-i explic ca nu este asa dar nu stiu cum sa fac,am emotii ce-i drept(mama lui nu e nici contra mea dar nici pro dar simt eu ca are o adversiune fata de mine acum ca a aflat).El mi-a spus ca m-ar prezenta alor lui dar nu stiu daca imi doresc pentru ca am impresia ca tatalui lui nu si-ar schimba parerea oricum cu nimic mai ales ca nu il gasesti des "treaz" happy Noi doi ne intelegem foarte bine contrar diferentei de varsta, el a gasit in mine ce isi doreste, uneori spune ca sunt prea buna pentru el ca nu merit sa-l iubesc si ca daca ma intalnea acum 3 ani era cel mai fericit barbat si i-am zis ok dar m-ai intalnit acum si el a zis"da si nu regret, mi-ai facut viata mai frumoasa dar e ea pe care parca nu pot sa mi-o scot din cap desi as vrea".Nu am de gand sa stau toata viata in aceasta situatie asta e clar si mi-am spus ca daca dupa 1 an doi nu ia deja o decizie atunci inseamna ca chiar ea este fata langa care vrea sa stea si eu nu mai am ce cauta in ecuatie,de aceea in tot acest timp i-am aratat si continuisa o fac ca eu sunt fata langa care ar fi bine sa stea,nu ea,ii e greu sa renunte la ea, a spus ca va face asta doar daca i se va dovedi ca il inseala, asta ar fi ce nu i-ar putea ierta oricat de mult ar iubi-o.Nu vreau sa renunt la el, ne-am dori pe viitor o familie impreuna dar doar daca se va "vindeca"de aceasta fata, il vreau doar pentru mine nu sa fiu in situatia asta la infinit dar momentan astept ca lucrurile sa evolueze si sa-si dea insfarsit seama ca ar trebui sa renunte la ea si sa avem o relatie normala.Concluzia voastra? happy

11 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Lui,chiar ii convine situatia, doua femei tinere care mor dupa el.Atata timp cat va poate aburii pe amndoua, cred ca nu va renunta la niciuna, nu va lua nicio hotarare ci va va duce(cel putin pe tine)cu zaharelul.(Scuza-mi metaforele)Un meritati niciuna dintre voi sa suferiti pentru(asa zisa) indecizia lui.
Cred ca ar trebui sa te gandesti la tine si sa nu accepti sa fi umilita asa, sa fi amanta nu este o situatie placuta ci din contra poate fi degradant si poate avea repercusiuni in viitorul tau.Incearca sa iti construiesti un viitor solid, ai tot timpul sa-ti intemeiezi o familia.Esti la varsta cand o persoana se formeaza; nu stiu daca studiezi sau nu, dar daca nu, atunci fa-o:urmeaza un curs, o postliceala sau o facultate.Iesi cu persoane de varsta ta, distreaza-te si cu timpul cu siguranta vei gasi un baiat care stie ce vrea de la viata si caruia nu ii este frica sa ia decizii.
Acum, tu faci cum crezi si cum sti mai bine.Succes.

| Dyaanaa explică (pentru lo):

Urmez deja o facultatehappymultumesc pentru sfat

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Sper sa nu te superi pe mine, dar imi voi exprima si eu opinia.

Nu stiu daca tine cu adevarat la tine, dar lui ii convine.

De ce?
Simplu!
El o iubeste pe fata aceea, dar ea nu ii ofera afectiunea si atentia de care are nevoie, de aceea, el, isi ia "ce are nevoie" de la tine.
E foarte simplu.

Tu, il cunosti mai bine decat noi si banuiesti sau stii mai bine daca el doar te foloseste sau daca chiar tine la tine. Ca fapt divers, exista multe feluri de a tine la o persoana.

Ai grija si bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

Mi se pare o diferenta destul de mare de varsta.
Eu zic sa iti cauti altu.

| neutrino a răspuns:

Fiecare doarme asa cum isi asterne! O amanta trebuie sa-si accepte propriul statut, nu are dreptul sa emita pretentii suplimentare si nici sa viseze!

| relian a răspuns:

Asa si ai gasit barbatul bun, iubitor si bla bla povesti. Draguta tu cred ca visezi.Ala spui ca are 30 de ani si da raport parintilor ce face? Asta da barbat adevarat. Daca la 30 de ani ajungi sa povestesti parintilor ce iubite ai e clara.Si unde mai pui si faptul ca parintii lui se uita urit tot la tine.Asta chiar ca e de cascadorii risului sincet.Pai eu nu vad de ce sar uita urit la tine si nu sar uita urat la podoaba lor de baiat, scuze ca zic asta dar asta e adevarul, cind vede ca fiusau umbla cu 7 femei deodata.Ori asta le face placere, se lauda probabil ce baiat au ca umbla fetele dupa el.Pai daca asta sta cu aia si te tine pe post de amanta tu te astepti sa ce? Fata draga trezeste-te ca visezi.Si cum poti accepta un astfel de barbat sincer nu prea inteleg.Eu cred ca ai ceva probleme si ala doar se foloseste de tine.Normal ca nu o sa o lase pe cealalta ca de fapt el aia si vrea sa fie cu ea.Dar cum tipa il tine sub papuc el tea gasit pe tine pe post de salteluta, doar no sa stea asa pe uscat pina cind ii da aia si lui ceva.Te minunezi cum pot fi fetele atit de naive.Nu este vorba de virsta aici ci de faptul ca poti avea si unu de 80 de ani dar sa fie singur frate nu sa mai aibe inca altele pe linga.Dar na fiecare cu cit poate duce vorba aia.Deci concluzia este ca esti naiva si cineva tea gasit si isi face treaba.Dar e ok atita timp cit si tu esti de acord. Uite ce noroc mai au uni barbati.Va intelegeti f bine atiota timp cit tu ii dai ce el are nevoie normal.Ia sal refuzi sa vezi ca n-o sa mai fie normal.Si apoi nu stai tot timpul cu el, probabil cum sta el cu cealalta, ori iti petrece mult timp cu ea.Asa ca va intilniti la o partida de sex cum crezi ca sar purta orice barbat? Normal ca sar purta frumos ca naiba doar e ceva pe gratis.Bafta oricum.

| Oana92 a răspuns:

Exista 2 variante: ori e complet imatur, ori isi bate joc de amandoua...

| Danysan a răspuns:

Eu zic asa -Sa fi roata de la caruta cuiva e tare injositor si naspa. Daca vrea sa fie cu tine sa rupa ce are acum si gata.Ori cu tine ori ba.Si el ar trebui sa inteleaga ca are o varsta ca trebuie sa isi intemeieze o familie si sa nu o mai arda aiurea. Pune picioru in prag nu ai ce pierde-poate vei suferii dar iti va trece ca esti tanara.Dar trebuie sa fi foarte puternica, ca si decizie -forteaza-l ca nu ai ce pierde.

| Cristiann25 a răspuns:

Felicitari domnului! Se distreaza de minune cu doua deodata! Pe aia o iubeste, tu ii oferi sex e excelent!

| BigG a răspuns:

Poate ii place cu mai multe deodata si mai ales cu tinere. Nu cred ca cauta o relatie serioasa, de mult facea un pas in directia aia dar el se simte bine asa inconjurat de multa lume care sa-l alinte.
Fugi cat poti mai departe de el.

| Ankutzaaa a răspuns:

Eu zic, daca tii la el cu adevarat, asteapta-l!
Te pup! :*