| Yuki24 a întrebat:

Buna TPU.As vrea niste sfaturi pentru o prietena.Are 16 ani si s-a indragostit de varul ei de-al treilea.Eu una o sustin dar as vrea si alte pareri.Dau funda

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Pana si cu un var primar te poti casatori, dar trebuie sa faci o cerere, iar verii de gradul trei putini oameni si-i cunosc. Nu vad nici cea mai mica problema, chiar e bine ca au rude comune. Totusi se vor gasi rude pricinoase sa strambe din nas, ca asa e lumea. Le urez succes.

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Spune-i că majoritatea imperiilor mari au fost construite pe relaţii incestuoase.

Totuşi, să nu exagereze.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma vad nevoit sa-ti reamintesc ca traim intro tara cu oameni foarte religiosi care considera respectarea canoanelor bisericesti si obiceiurile stramosesti ca fiind obligatorii deoarece asa cere morala crestina. Daca va avea de-a face cu astfel de persoane va avea de infruntat oprobriul (OPRÓBRIU, oprobrii, s. n. (Livr.) Dispreț, dezaprobare prin care societatea condamnă fapte socotite nedemne sau oameni care săvârșesc astfel de fapte). multor rude, cunostinte poate chiar prieteni. Si din pacate inca foarte multi gandesc astfel. Daca relatia este solida ar fi bine/indicat sa nu-i bage in seama deoarece in acest caz nu exista consangvinitate.

| TelefonLg a răspuns:

Fara rude

| MymyMihaela a răspuns:

Neam pe neam, co*iele raman p'afara. rolling on the floor

| superuamen a răspuns:

De-al 3-lea ce? de-al 3-lea grad? du-te ma fata mai ti acuma verisori de gradu cu tare, zi mai ti de gradul 2 dar 3, 4? daca o iei asa esti neam cu toata lumea! s-a indragostit foarte bine, poate si lui ii place de ea, nimic nu e intamplator in viata asta si totul se intampla cu un scop