| Andreutza098 a întrebat:

Aș vrea să cer un sfat de la persoanele care au au recucerit persoana iubită după despărțire. Recent am trecut printr-o despărțire și încă nu mă pot împăca cu ideea că ne-am despărțit, aș vrea sa fim din nou împreună dar nici nu aș vrea sa fac primul pas, nu vreau sa par o disperată. Vreau sa menționez faptul că el încă mai are sentimente pentru mine dar nu face nimic, la fel ca mine. Deci, cum să procedez? Și nu vreau sa fac primul pas, nu vreau sa creadă ca nu pot fără el, vreau ca totul sa decurgă natural...

6 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Draga mea, am trecut prin ceea ce treci tu.
Am avut o relatie acum 2 ani cu un baiat. Relatia a durat pe atunci 6 luni dupa care ne-am despartit. In urma despartirii am suferit foarte mult, ba chiar m-am imbolnavit. Deseori il cautam, chiar nu realizam ca sunt stresanta. Aveam impresia ca el nu ma iubeste, ca ii sunt indiferenta asa ca l-am lasat in pace. A trecut intre noi un an si jumatate in care noi nu mai eram impreuna, doar vorbeam ocazional si plangeam cand auzeam ca ar mai fi vorbit cu vreo fata. Insa, indiferenta mea l-a facut sa realizeze ca ma iubeste. si sa se intoarca la mine dupa atata timp. In cateva saptamani facem din nou un an impreuna.
Sa pierzi prima oara iti poate aduce beneficii sau nu. Poti realiza ca iubesti sau nu. Ia partea buna din situatia ta.
Te pup!

| vocea a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=yNFXADfFHv8
Asculta de el si sa vezi ce bine o sa fie, mie mi-a prins.

| liliana77any a răspuns:

Alege sa mergi mai departe... daca n-a mers din prima nu va merge nici din a2-a crede-ma chiar pot aparea resentimente din trecut. E alegerea ta. Te pup! kiss

| viperra a răspuns:

Stiu exact ce zici.Dar uite cum merge... daca nu faci nimic, de unde ai siguranta ca el va face ceva? poate la fel de bine sa se gandeasca ca si tine "poate face ea primul pas" mai ales daca ar fi mai timid. Daca esti sigura ca mai are sentimente pentru tine, de ce te-ar respinge daca ai face primul pas? dar hei, scrie-i, ce ai de pierdut?!
Succes!
(scrie-mi pe privat daca vrei sa te ajut mai mult)

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Totul le va rezolva timpul! Și eu am trecut prin așa ceva, dar abia după un an de zile, am sărbătorit reîmpăcarea dragostei noastre eterne! este grea așteptarea dar merită! sper la un moment dat să te împaci cu el!?

| BuffaloxD a răspuns:

Pai totul depinde și de vârsta voastră, poate nu sunteți destul de maturi încât sa înțelegeți cum se desfășoară o relație adevarata, bazată pe iubire, comunicare și încredere. In primul rând ar trebui sa vorbești cu el sa îți explice clar ce simte și de ce nu își mai dorește relația voastră, dacă ezita sa vorbească sau sa îți explice, poate nu vrea sa te rănească sau poate a găsit pe altcineva sau poate nici el nu știe ce simte cu adevărat. Și eu am trecut printr-o despărțire, după care am fost iar împreuna și abia apoi ne-am dat seama ca nu suntem ceea ce avem nevoie unul pentru celălalt.