| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Aş vrea să mă ajutați intr-o chestie naşpa. Am 19 ani și sunt intr-o mică depresie. Mai demult am vorbit cu un tip pe o aplicație, tipul era urât ca naiba, era oribil din toate punctele de vedere! Eu eram frumoasă, deșteaptă, cel puțin așa mă consideram eu. După ce am vorbit am mers la el acasă și am făcut sex (NEPROTEJAT), nu știu de ce am făcut asta, nu mă atrăgea în niciu un fel, eu nemaifăcând sex vreodată până la acea vreme. Chiar în ziua când am și vorbit cu el am și făcut sex. A trecut un an de atunci și acum îmi pare extrem de rău că am făcut sex cu un tip care nu mă atrăgea în nici un fel, regret enorm de mult că am făcut așa ceva. Prima experiență sexuala trebuia să fie extrem de frumoasă și să o fac cu un tip care chiar mă atrage, acum nu știu ce să fac să trec peste o asemenea chestie naşpa. Înainte mă consideram o fată frumoasă, deșteaptă, acum mă consider proastă, urâtă și jegoasă pentru faptul că eu am făcut așa ceva, mă simt ultima femeie de pe pământ, nu mai am încredere deloc în mine, mi-e și rușine să mă mai văd cu vreun băiat din cauza asta. Vă rog să mă ajutați și sa-mi spuneți ce să fac ca să merg mai departe. Vă rog, nu râdeți de mine, mulțumesc!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e, pune pe prim plan faza ca a avut-o de 20 cm si sa te mandresti cu ceva macar

| RAY a răspuns:

Cine zeus te a pus sa faci sex cu un de care isi era scarba? las ca vei gasi unul frumos care sa te atraga, dar cei frumosi sunt cam luati ca sunt populari asa ca tot cu unul care nu e fat frumos te vei compromite, tu crezi ca toate fetele au langa ele un barbat frumos? barbati frumosi sunt putini si ei sunt luati de fete frumoase

| Freya1 a răspuns:

Ai vorbit cu el de plictiseala si pentru ca aveai nevoie de cineva sa te asculte si dupa ce ati stabilit o intalnire ti-a fost jena sa mai dai inapoi.Fizic poate nu te-a atras sau cel putin asa gandesti tu acum dar psihic si mental se pare ca da.
Ori nu ai vrut sa pierzi un prieten ori aveai ceva interes la el altfel nu aveai cum sa te culci cu un om pe care nu il vrei.Acuma ce a fost a fost treci peste si nu mai dramatiza.Gandestete ca putea sa fie si mai rau probabil sa fi violata, sau sa faci parte din categoria abuzului in familie, puteai sa fi ramas insarcinata cu cine sti cine sau sa ai acum vreo boala venerica incurabila.
Ia partea buna a lucrurilor.A fost a trecut iar de acum vei sti sa iti alegi partenerul.

| sofisis a răspuns:

Fereasca Dumnezeu. E doar sex. Nu e nimic wow iar faza cu "Prima experiență sexuala trebuia să fie extrem de frumoasă și să o fac cu un tip care chiar mă atrage" nu e o regula pe care daca o incalci gata, ti-ai ratat viata. O sa mai tot ai experiente sexuale esuate. Chiar nu e un capat de tara iar faptul ca te stresezi atat pentru prostia asta...e strigator la cer. Cauta-ti unu care iti place, fa sex cu el si gata, o sa se "stearga" partida de acum un an.

| mentholinks a răspuns:

Priveste altfel, ai facut un barbat urat fericit pentru cateva minute.

| Emma30555 a răspuns:

A fost o alegere pe care nu o poti schimba dar care nu are de ce sa te afecteze pe termen lung. Daca era de treaba nici nu conta ca e urat.De ce sa ramai traumatizata? Ai vrut atunci sa se intample si s-a intamplat. Nu e nici o tragedie cu adevarat. E normal sa regreti dar nu lasa sa te afecteze mai mult decat e cazul povestea asta. A fost o greseala a tineretii. Sfatul meu este sa ti faci un iubit care sa te atraga si in care sa ai incredere, si incearca sa nu mai fii asa sensibila.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca stau bine sa ma gandesc, voi fetele prin biologia voastra sunteti mai proaste decat noi baietii. Tu te consider frumoasa, dar na-i nici un drept sa il faci pe el urat ca daca era invers, tu urata cu spume si el chipes si dotat crede-ma ti-ar fi convenit.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1, 2 si 3 : cand tragi pe nas, ia cu tine un paznic grijului, ca sa nu mai dai "maimuta le englez". Bafta, pasarica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă te credeai asa de deșteaptă și frumoasa și cea mai cea și te supraestimai singura, dar te-ai culcat din prima zi cu un necunoscut, pe care îl considerai prost și urat si cel mai josnic și toate calitățile proaste pe care le poți asocia unui om, asta denota ca nu te înșeli cu noua imagine pe care o ai despre tine. Asuma-ti greșeală! Sincer sa îți spun, nu meriți mila. asa ca nu știu ce ai vrea sa îți spună cei de pe grup? Vrei cumva sa găsești un băiat frumos ca să șterga urmele celui urat? Cel puțin nu mai râde și subestima pe cineva, zicând ca este urat și distrus din toate punctele de vedere... Si app bine ai zis: asa credeai tu ca ești frumoasa și "deșteaptă"! nu zic de frumusețe ca nu te cunosc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și app. Mulțumește, lui Dumnezeu sau cui o trebuii sa mulțumesti, ca nu ai rămas gravida ca să crești un copil al unui bărbat urat, singura. Sau mai rău, sa te pricopsesti cu cine știe ce boli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi nu vă săturați de prostiile astea?
De ce naiba contează cu cine faci prima dată sex? Îți rămâne numele lui întipărit pe frunte? Nu.
Prima experiență nu e niciodată "extrem de frumoasă".Așa e numai în filme. Doare, sângerezi, îhh... extrem de nașpa.
Și eu m-aș simți aiurea să fac sex cu unul care îmi provoacă scârbă.Dar m-aș simți așa în timpul sexului, nu după un an și nu din motivele tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Danielachan a răspuns:

Mergi la psiholog, ai mare nevoie. Din ceea ce ai descris e posibil ca individul sa fie cu o tulburare anti-sociala, iar manipularea si-a indeplinit misiunea. Ai avut o experienta oribila, incearca sa iti faci un hobby si sa vizitezi de urgenta un cabinet psihologic. PS evita contactarea individului

| fictivworld a răspuns:

Tu ai venit aici sa iti iei niste sfaturi incurajatoare pentru situatia de **** in care te-ai bagat singura, asuma-ti greseala ca ai fost proasta (ca majoritatea femeilor de azi) si treci mai departe.

| MariusJR a răspuns:

Cum ajung toate mortaciunile de barbati sa f**ă...

| Evelina2000 a răspuns:

Cu totii avem experiente placute/neplacute... la mine s-a intamplat cu baiatul pe care il iubeam enorm, dar el isi batea joc..nu ma iubea, ma insela si ma doare inima si acum? cand vei gasi persoana potrivita, persoana care te va face sa uiti de toti si de toate, atunci nu ar sa mai conteze, asa cum ziceam, nu trebuie sa te simti prost pentru asta, s-a intamplat, s-a intamplat, viata omului e lunga, o sa treci peste happy ai doar nevoie de timp