| UnOar3care a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu cum aflu daca unei fete ii place de mine ce reacti are in preajma mea? multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Uite aici am dezbătut eu pe acest subiect:
http://www.tpu.ro/......t-inspira/

1)O surprinzi adesea că te fixează cu privirea

Îi simți ochii ațintiți asupra ta, iar atunci când te uiți și tu la ea se înroșește brusc la față? Dacă o față te pândește mai mereu și în special atunci când tu ești ocupat cu tot felul de activități, e un semn evident că se simte atrasă de ține.

2)Va ciocniti întâmplător mai mereu.

Și ea nici măcar nu pare surprinsă de chestia asta! Dacă nu vă știți personal bine sau dacă cineva nu v-a făcut prezentările, dar ea totuși se află mai mereu în locurile prin care umbli tu, e clar că vrea să-ți atragă atenția.

3)Prietenii ei sunt superîncantați

Ea pare ușor nervoasă și în timp ce obrajii îi devin din ce în ce mai roșii, prietenii ei de la masă păr superîncântați, se uită spre tine și râd sau zâmbesc. E clar că despre tine e vorba.

4)E convinsă că ești un superbaiat.

Dacă se întâmplă să ai vreo discuție cu ea, cumva îți tot repetă ce minunat ești? Sigur, te poți gândi că e un compliment civilizat și atât. Dar dacă mai și adaugă faptul că orice femeie ar fi norocoasă să te aibă atunci nu mai e doar un simplu compliment.

5)Caută mereu un pretext că să te atingă.

Sigur, o să-ți spui că marea majoritate a fețelor sunt afectuoase. Așa este, însă dacă vezi că te ia de mână și mereu caută un pretext că să repete gestul, asta mai ales când nu mai e și altcineva de față, semnele sunt clare: vrea mai mult de la tine.

6)Te complimentează în permanență.

Te tratează preferențial? Mai mereu e de partea ta și-ți ia apărarea în orice conjunctură? Atunci, să nu mai ai dubii, e clar că simte ceva pentru tine.

7)Se interesează despre €œistoricul tău amoros.

Când o fată îți arată că e dispusă să te asculte când îi povestești despre fostă ta iubită, e un semn evident de apropiere. Ce-i vei spune e cel mai simplu mod de a află detalii despre tine.

8)Discută despre planurile tale.

Când o fată vrea să facă parte din viață ta, este evident că vrea să împartă cu tine planurile de viitor, fie el apropiat sau îndepărtat. Dacă te întreabă ce planuri ai pentru weekend, să n-ai nici o îndoială. Te place.

9)Îți acordă toată atenția de care e capabilă.

Cu toții suntem ocupați, cu toții avem mai mereu câte ceva de făcut, dar dacă îți da mereu toate semnele posibile că vrea să petreacă tot timpul ei liber cu tine, este un alt semn clar că te place.

10)Te întreabă dacă vrei să ieși cu ea într-o seară

Mai ales dacă vede că nu îți poate capta în nici un alt fel atenția, o să vina să te întrebe dacă nu vrei să ieșiți împreună într-o seară. Deci, dacă vine și-ți spune că are două bilete la teatru și te întreabă dacă nu vrei și tu unul... pregătește-te. Vrea să fiți împreună.

11)Îți precizează că e "liberă".

Dacă îți tot flutură pe sub nas statutul ei social, e un alt semn evident că vrea să fiți împreună. Dacă îți reamitneste în mod constant că tare ar vrea să întâlnească și ea un băiat buna înseamnă că despre tine e vorba.

12)E geloasă, mai ales dacă o ignori.

Dă semne de plictiseală și nerăbdare dacă te vede vorbind cu o altă fată? Te trage de mâneca și te întreabă dacă nu cumva o placi pe cealaltă? E un semn clar de gelozie și înseamnă că te vrea pentru ea.

În rest… tineți cont ca cele 12 semne sunt generalități. Mai pot fi și altele, fiindcă fiecare femeie le arată în felul ei. Totul e să nu le ignori!

4 răspunsuri:
| crusssriss a răspuns:

Iti trage o privire ce dureaza cateva secunde bune

| delyaaaaaa a răspuns:

Cand unei fete ii place de un baiat se da mai mult pe langa el... vorbeste mai mult cu el..sau unele fete sunt timide, si ocolesc baiatul pe care il place, sau se rusineaza cand vorbesc cu baiatul respectiv

| Anghelinei_Mihaela_Mya_1999 a răspuns:

Pai daca se perde cante vede te place daca fuge de tine nu te place daca te tachineaza si seuita la tine cu o privire dulce inseamna ca sigur te place iti dau un sfat incearca sa o faci geloasa sa vezi ce reactie are

| DelyaXd a răspuns:

Daca este mai emotiva se inroseste, daca nu te priveste lung, profund, daca vorbesti cu ea se balbaie, nu isi gaseste cuvintele, ii transpira mainile, se joaca cu parul.
Ai grija! happy