| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va întreb,atunci cand un băiat spune ca este interesat de mine si vrea intr-adevar sa fie cu mine, dar distanța dintre noi este cam mare, el spunând ca va veni si ma va vizita ca sa fim împreună cat are timp, in 3 zile spunându-ti ca te iubește, apoi doua zile nimic, niciun mesaj, apoi peste 3 zile primesc un mesaj "am terminat-o" din partea lui brusc, ca pe urma sa-mi spuna ca ma iubește si ma lasa liberă sa fiu fericifa ca el nu poate asa ca vrea pe cineva aproape de el având in vedere ca cu 2 zile in urma voia cu nerăbdare sa ma vada, m-a blocat, ce inseamna asta? Mi-a otrăvit inima, nu imi mai pot crea nimic cu nimeni, sunt la un pas de depresie

Răspuns Apreciat de Editori
| Ale5184 a răspuns:

Probabil omul a încercat sa te convinga sa faceti mai multe. Tu probabil i-ai spus ca esti nehotarata si nu a mai vrut sa piarda vremea aiurea. Ca el fac lichelele care renunta cand nu iese cum vor ei. Nu are rost sa te indragostesti de cineva la distanta. Abia cunosti omul de langa tine si nici pe ala asa bine de cele mai multe ori. In spatele unei tastaturi, multi isi ascund adevăratele intentii. Accepta ca nu a vrut prea.multe cu tine si mergi mai departe.

| Elide a răspuns:

Ai mare dreptate, ce poti spune de ăștia de pe aplicațiile de dating, gen badoo etc, pe el l.am cunoscut pe o aplicație asemănătoare

| NLS a răspuns:

Cred ca ti-am mai spus, dar o sa o repet pana o sa intelegi:
Relatiile la distanta sunt in 99% din cazuri himere, mai ales cand cunosti persoana pe internet.
In plus, e vorba despre neseriozitate aici, din partea lui.
Ale5184 a punctat foarte bine. Fii fericita ca a renuntat el, caci altfel deveneai bataia lui de joc si sa plangi la final e mai rau decat sa fii mahnita la inceput.

Cum se face ca gasesti toti idiotii pamantului?
Nimic din ce ti-a spus nu poate fi adevarat, sunt sigur ca urmarea altceva si vazand ca nu esti o tinta usoara nu a vrut sa se complice.

| RAY a răspuns:

Ca el fac lichelele care renunta cand nu iese cum vor ei.

de ce e lichela,va repet inca o data daca esti sincer mori virgin,mie imi pare rau de ioana pentru ca e un inger prea bun,dar asta e adevarul,plus ca probabil ca e in baiat, ce ai vrea sa se insoare, baiatul vrea sex e normal, ce ai putea vrea la varsta aia, fiti rationali

| RAY a răspuns:

De ce e idiot? baiat a incercat,nu vad nimic rau in asta, baiatul vrea sex, a incercat, nu a mers asta e, asta nu inseamna ca trebuie judecat, nu inteleg de ce sa vrei o relatie sau nunta ca sa faci sex cu o fata

| RAY a răspuns:

Faza e ca tu ai sperante deserte,eu nu vad nimic rau in asta,si eu incercam asta la varsta lui, ce sa faci altceva, vezi merge sau nu merge vrajeala nu merge adio simplu, mai ales ca toti iti spun sa faci asta, sa vezi de o fata pentru sex

| Elide a răspuns:

Asa a fost sa fie, sunt prea sensibilă si vulnerabilă in momentul de față, sper ca intr-o zi sa ma faca sa uit altcineva

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Ioana sunt baieti care cauta online doar distractie si poze nud. Eu zic sa nu crezi nici un baiat care iti spune in 3 zile ca te iubeste ca nu este adevarat.
Incearca sa cauti baieti aproape de tine si sa iesi din casa. Sunt sigur ca vei gasi pe cineva care te va merita si iti va placea de el.

| RAY a răspuns:

Sper ca nu te superi pe mine, dar ai sperante prea mari de la niste straini necunoscuti online, la varsta aia suntem imaturi, nu prea stim ce vrem, vezi de cea real, relatile la distanta nu prea duc la nimic decat la amagire

| Donsavas a răspuns:

Depresia e o boala firească in dragoste sau in lipsa ei. Se trateaza. Nu trebuie sa suferi pentru nimeni, uneori nici macar pentru tine insuti. Viață merge mai departe si toate aceste experiențe ne invata ca fericirea nu sta in relații cu ceilalti, ci intr o buna relație cu noi înșine.

| alina2k18 a răspuns:

E un copil in care tropaie hormonii, totul se traieste altfel cand esti la pubertatewinking in 3 zile te cuplezi, te iubesti si te si desparti laughing totul fara ca macar sa te vezi face2face in real lol laughing Traiasca telefoaneleeeewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori e un tip imatur ori a facut asta cu un scop, sa ai o obsesie pentru el folosind manipulare "neagrã" pe tine. E nu stiu a cata oara te vad pe tine ca pui intrebari de genu. Vezi ca repeti acelasi tipare toxice.

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceleași tipare toxice la repet încontinuu, nu stiu ce se întâmplă cu mine, sunt la un pas de depresie

| acerr a răspuns:

Da l dracu
nu mi se pare nimic nou, un distrus

| 94Lucifer94 a răspuns:

Ioana tu mereu ai fost o stare depresivă dar și obsesivă, petru că incerci să obții o dragoste ca în povești... Trebuie doar să gasești persoana potrivită ție. Tu dacă vrei o relație serioasă, va trebui să găsești un tip mai serios, care deja se gandește la căsătorie și viitor ca familie.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Nu mai cauta fericirea in altii. Adevarata fericire este in tine. Numai tu iti poti oferii fericirea adevarata nimeni altcineva. Fericirea este o alegere nu un lucru pe care il cauti. Fii fericita tu cu tine, pentru tine si atat.

| biabiabiaaa a răspuns:

Pare nehotărât sau pur și simplu ii arde de miștouri cu tine. Nu l mai baga in seama că nu merită.