| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb pe toti sa va da-ti cu parerea la catvea intrebarihee hee!

Voi credeti ca in ziua de astazi mai exista iubire adevarata?

Crede-ti ca oameni mai stiu sa iubeasca cu adevarat sau poate e doar o atasare ma refer( iubirea dintre doi indragostiti)?

Eu am avut multe dezamagiri si cateodata numai imi vine sa cred ca mai exista"a iubi cu adevarat" sad!

Voi ce zice-ti oare mai exista? Sau in ziua de astazi toti/toate sunt pe interes?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

1. Exista dar greu de gasit destul de greu.
2. Da mai stiu dar putini sunt care stiu sa iubeasca si sunt pe punct de disparitie
3. Eu sunt la fel ca tine de aceea nici nu mai cred in fete adica nu mai vreau relatie serioasa niciodata.
4. Majoritatea pe interes dar un 2% sunt care iubesc.

7 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Eu sincer sunt genul ala de persoana. pentru persoana iubita as renunta la orice.as tine la relatie mai mult decat la orice happy Sunt romantic.mai sentimental... si sufar foarte mult cand am esecuri.chiar de sunt baiat.
Dar pacat ca in ziua de azi fetele vor doar :
1.Masini
2.Bani
straight face

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Iubirea adevărată exiasă,la fel cum există şi persoanele care iubesc.
Toate există,nu sunt iluzii optice.
Iubirea există în privirea celui ce o vede,în sufletul celui ce simte, în vorbele celui ce rosteşte,în idealurile celui visător, în viziunea celor realişti şi realitatea visătorilor.
Aşa cum există băieţi lipsiţi de scrupule, există şi fete de moravuri uşoare.
Dar fiecare cu-ale lui.
Suflet pentru suflet şi trădare pentru trădare.
Plângi pentru tine şi nu arăta altora că te afectează.
Atunci vor profita de starea ta şi vor afişa sentimente false pentru interese meschine.
Nu te încrede în oricine.
Valorezi mai mult.
Şi nu eşti apreciată.

| SpecialGirl a răspuns:

Rar sa mai intalnesti o persoara care sa te iubeasca cu adevarat. Exista iubire adevarata, dar se gaseste foarte rar. Majoritatea fetelor/baietilor sunt pe interes. Am intalnit multi de genu` asta.

| Delire a răspuns:

Buna! normal ca exista, doar ca trebuie sa crezi in ea, fara iubire viata nu ar mai avea nici un sens. poate ca nu ai gasit baiatul potrivit.fii tu insati, si 'deschide'ti' sufletul, profita de fiecare clipa!

| boboletzo a răspuns:

Sunt persoane care te iubesc dar care tu nu le observi...foarte rar ai sa intalnesti ca un baiat super frumos sa iubeasca sincer, stii de ce? pentru ei se gandesc ca pot avea orice fata si nu merita sa puna suflet, multi care nu au un aspect fizic asa perfect stiu sa iubeasca pentru ca si ei la randul lor vor sa fie iubiti!

| adevar a răspuns:

Cred ca mai exista iubire sincera dar, din pacate inca mai cred ca cei de varsta ta stiu sa scrie corect. Asa-mi trebuie, sa-mi fie invatatura de minte.

| analia202 a răspuns:

Si eu am avut parte de destule dezamagiri dar asa e acum iubire adevarata cica nu pra cred, ca multi o mai au dar asta este nu poti sa ii pui pe toti in aceeasi categorie sunt care chiar iubesc cu adevarat fundita imi dai plizzzzzzzzzzzzzz