| oarecumsauit a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va rog sa imi dati un sfat legat de ce ar trebui sa fac daca l-am parasit pe el de doua ori din cauza ca celei mai bune prietene a mea ii place de el si totusi il iubesc foarte mult si nu stiu ce ar trebui sa fac acum l-am ranit mult dar nu am vrut am vrut doar sa fie totul bine dar i-am facut rau si la sora lui care este acum cea mai buna prietena a mea numai ea stie cat de mult rau mi-a facut fata aia va rog puteti sa ma ajutati cu un sfat?
Apropo el este acum impreuna cu fata aia

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pai daca tu l-ai parasit de 2 ori, fiindca,, unei fete ii placea de el'' motiv perfect n-am ce zice, ce ai fi vrut sa faca? cum ar fi trebuit sa se comporte? Sa stea in continuare si sa accepte si sa se conformeze hachitele tale si sa astepte sa fie parasit si a 3-a oara, poate chiar si a 4-a oara, nu-i asa? Trebuie sa stii ca GELOZIA este o boala psihica foarte grava si INCURABILA care in timp se agraveaza, si in mod sigur el nu a dorit sa ajunga la ospiciu si din acest motiv s-a cuplat cu cea care nu-l cicalea si nu-l agasa incontinuu. Probabil ca aceasta intamplare iti va fi si iti va folosi ca o lectie despre viata. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Sti vorba facerea de bine e ....de mama. Uite asta ai patit tu.Nu poti iubi pe cineva si sa il cedezi in fata altcuiva daca il iubeai si nu vroiai sa te dai mare la alte persoane acum erai cu el nu era aia. Spune-i in fata baiatului ce ai facut si daca va vrea te va intelege daca nu suporta si traieste cu ideea ca ai gandit imatur o sa ti-l scoti din cap si gata pun pariu ca ai o varsta destul de mica si ai timp de acum in colo sa faci noi cuceriri

| EuDOarSieu a răspuns:

Dă-mi voie să-ți dau un sfat, înainte de a vorbi cu un băiat, pune mâna pe o carte de gramatică, ai omorât limba română.