| Atat_Clau_1995 a întrebat:

Buna tpu..As vrea sa va spun ca eu m-am îndrăgostit enorm de un baiat, eu am 13 ani si el 19. Da știu e o diferență cam mare de vârstă.Dar dacă noi ne iubim nu contează. ..Numai ca problema e ca parintii nu sunt de acord cu relația noastră.Și vrea sa îl dea la poliție.Ce sa fac? Nu vreau sa îl pierd. Fără jigniri va rog, dau funda celui mai bun răspuns.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i dragoste la 13 ani, doar simpatie.
Din pacate, te sfatuiesc sa stai la departare fata de barbatul asta, ca poate fii pedofil!
Normal ca parinti nu pot fi de acord cu relatiile dintre un copil mic si un adult.
Nu vrei sa-l pierzi? De ce? Si-a promis ca se omoara, sau ce?
Du-te fetita la joaca cu prietenele tale si lasa barbatii in pace, ca nu-s pentru tine.
Ascuta-ti parintii, ca sexul nu-i pentru copii mici.

| Freya1 a răspuns:

Problema nu e ca el are 19 ci tu 13 si nu ar trebui sa ai iubit cu care sa faci mai mult decat sa te ti de mana sau sa va jucati in curtea scoli.
Mai bine ai asculta de parinti pana nu face "romeo" puscarie.

| Donsavas a răspuns:

Nu te jigneste nimeni. Problema e ca la 13 ani te tot îndrăgostești dar ca oricare îndrăgostit, mai ales minora fiind, iti lipseste discernamantul. Risti sa acționezi inconștient si sa aveti de pierdut in relație.
Cred ca prietenul tău mai poate astepta macar pana la varsta de 15 ani ai tai fără a te pune în situația de a te complica la o varsta asa frageda. 13 ani nu sunt 18 ani. E diferenta intre tine si o majora iar aici face diferenta capacitatea de a discerne.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. asculta de sfaturile parintilor! 2. acel baat risca inchisoarea, pentru corupere de minori! 3. daca si el te iubeste: ar putea dialoga cu printii tai si le-ar putea promite ca nu veti ajunge la sex.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cand scrii in halul asta, cred si eu. Ei ar fi de vina, oricum, ca nu te-au educat cum trebuie.
Dar daca te iei dupa principiul "varsta e doar un numar", sa stii ca si celula inchisorii e doar o camera.
Plus, pedofilul ala chiar merita puscarie. Ce naiba poate vedea la un biet copil de 13 ani? Tu inca te joci cu papusile, inca te uiti la desene. Dar poate e prea idiot sa agate o fata de varsta lui.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

" Ce naiba poate vedea la un biet copil de 13 ani?" pai... vede ce eu nu vedeam nici la acelea de 1-19 de trebuia "sa merg la cele de 30; dar acele vremuri au trecut de multicel. Acum hormonii din alimente fac ravagii.winking laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Calmeaza-te. Mai sunt baieti, ai 13 ani traiesteti copilaria!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,iubirea nu ține cont de vârstă. Nimic nu e mai romantic decât să-ți săruți iubitul(sau ești prea mică thinking)printre gratii.

| Andwta a răspuns:

Eu nu vred ca acel baiay ar sta vu o fata de 13. Sa zicem ca tine relatia voastra pana cand? El isi gaseste alta, el doreste experiente.
De ce te certi cu parinti tau pentru un baiat, esti inca un copil. Nu fa din astea, nu vrei sa fi aratata cu degetul. Ai timp de iubire mai incolo.