| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa vad parerea voasta in leg cu ur. problema.:Sunt cu iubita mea de 2 luni, vineri de 1 martie ne-am intalnit cu mai multi prieteni si am mers la un local,asta fiind ideea ei, eu as fi vrut sa mergem doar noi doi, dar nu i-am spus, am stat acolo o ora dupa care ne-am mai plimbat, ne-am sarutat etc. totul era ok..Sambata am vb cu ea si parea cam sup. si seara mi-a spus ca ar vrea sa fie singura o perioada, am incercat sa aflu de ce si singur rasp o fost "asa simt, pur si simplu" si ca vrea sa fim doar prieteni buni, toata noaptea am suferit, pentru ca o iubesc foarte mult. Duminica, ac. problema. dar seara m-am schimbat si am si am inceput "sa o manipulez" dupa cum spunea ea big grin adica ii eram de acord cu "best friend" dar tot ii spuneam ca o iubesc si ea imi spunea ca si ea ma iubeste mai cu jum. de gura dar o spunea.Azi am incercat sa o inteleg si dupa ce am vb o ramas ca o perioada sa fie singura,dupa care mai vedem. Totul a ramas la fel(parole de fb, mess) doar ca e rece cu mine. Am intrebat-o daca are pe altcineva sau daca am gresit cu ceva dar o spus ca nu, si ca nici ea nu poate explica.CE PARERE AVETI? nu pot renunta la ea o iubesc enorm, stiu ca dupa o perioada o pot recuceri, dar sufer enorm in timpul asta.

Răspuns Câştigător
| AnabellaXD a răspuns:

Problemă dificilă! Câta romanu'. Eu cred că ar trebui să îi laşi o perioada de timp.Probabil că trece printr-o fază proastă. Încearcă să fiţi pentru o perioada prieteni după ma vedeţi. Oricum în toata perioada asta susţine-o fă-o pe ea să înteleagă că eşti unic şi că o iubeşti.NU face prostia să o laşi baltă.Şi discutaţi despre problema asta! Până vei primi un răspuns.Nu lăsa pe nimeni să se bage în relaţia voastră happy Baftă happy!

10 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Inceara sa mai vorbesti cu ea si sa aflii ce s-a intamplat. Pana la urma ai si tu nevoie de o explicatie. Din cate vad, in momentul asta, ea vrea spatiu. Nu exista prietenie dupa o relatie, in sensul ca nu puteti fi doar amici, fara ca unul din voi sa aiba anumite sentimente. Mai las-o cateva zile apoi intreab-o care va fi situatia intre voi doi.

| stark47 a răspuns:

Poate nu poate face fata rutinei! sa poate chiar schimbarea de anotimp a dat-o peste cap(nu e imposibil,e dovedit ca vremea de afara,influenteaza comportamentul). oricum,ca sa o recuceresti incearca sa ti aduci aminte ce a facut o sa spuna DA cand ai intrebat o daca vrea sa fie prietena ta! daca spui ca o iubesti,arata-i in fiecare zi,nu doar cand stii ca o sa o pierzi. uite, acum ca ti a cerut asta, sa fie singura, ai inceput sa realizezi cat de importanta e pentru tine. daca se va intoarce, aduti aminte in fiecare zi cum te ai simtit in perioada asta!

Răspuns utilizator avertizat
| diverse a răspuns:

Frate ai dat-o in bara rau de ce nu ai incercat sa afli ce doreste atunci seara si sa ii indeplinesti dorinta chiar ai dat-o in bara

| ThePain a răspuns (pentru diverse):

Normal ca am incercat,nu`s cretin,si nu am intrebat-o doar odata,dar asta mi-a spus:"ca asa simte,pur si simplu, si daca as fi fata as intelege", ii sunt alaturi dar imi tot repeta ca nu o inteleg at. cand ii spun ca o iubesc, o imbratisej.Ce ar putea fi? nu inteleg de ce s-a schimbat intr-o zi. Oricat o intreb daca am facut eu ceva, imi spune ac. lucru.

| diverse a răspuns (pentru ThePain):

Frate fata vroia sa fiti mai intimi in seara aia dar daca nu ai inteles measju ce sa-ti zic lasa sa curga totul de la sine

| ThePain a răspuns (pentru diverse):

Nu pot spune ca nu am fost destul de atent cu ea, pentru ca ii faceam mereu cate o surpriza, un cadou, vorbeam aproape tot timpul, nu stiu ce are...

| crusssriss a răspuns:

Frate,sunt fata. daca ti-a zis asta, ori vrea sa suferi, ori ii place de altcineva si nu stie cum sa o coteasca, ori pur si simplu s-a plictisit!

| ștefiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai inearca sa vorbesti cu ea sa afli ce s`a intamplat poate are o problema. de familie sau alte probleme personale cu care se confrunta! E cam greu pentru o fata sa mai aiba si prieten si sa il multumeasca si pe el dar si sa`si rezolve problemele pe care le are! Mie mi se pare firesc sa vree o pauza dar tu in acest timp incearca sa nu ii simti lipsa! Mai vorbiti pe messenger si pe site`urile astea de socializare. stiu ca o iubesti mult. dar incearca! Succes! :*