| Patrăţel a întrebat:

Buna TPU.Aseara am vorbit cu prietenul meu despre cum ar fi sa il cunoasca mama pentru a putea sta mai mult afara ( mama e de acord sa mai stau cu el,afara,daca il vede). Cand i-am spus,el a spus ca e prea devreme sa ne prezentam parintii,si a luat-o mai mult ca pe o gluma.A facut si o gluma sarcastica "punem si nunta la cale,ce sa mai",lucru care pe mine m-a deranjat fiindca nu era mare branza sa il vada,nu sa-l prezint neaparat! Ma simt prost acum fata de el, regret ca i-am spus, dar nu mi s-a parut ca e chiar asa mare deranj daca vine sa ma ia de acasa si l-ar vedea mama. Imi e rusine sa mai vorbesc cu el acum.Am impresia ca am dat-o in bara.Ce e de facut? happy

Multumesc.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu tu ai dat-o in bara, el ti-a dovedit un lucru prin refuzul de ati cunoaste parintii:nu are de gand sa aiba o relatie serioasa cu tine si sa fi fost in locul tau m-as fi simtit mai degraba jignita decat ca as fi dat-o in bara

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe scurt sa ca.cat pe el cand i ai zis sa o prezinta pe maica ta si probabil nu se gandeste la nimic serios cu tine.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Are dreptate.
Nu stă cu mumă-ta, stă cu tine. Ce atâtea prezentări?

| Maya2014 a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? Cati ani aveti? Te intreb ca sa pot sa-ti dau un raspuns pe masura, sa inteleg mai bine ce gandire are el.

| Patrăţel explică (pentru Maya2014):

Vorbim de 2 luni. happy
Eu am 15, iar el are 19! Mi s-a parut normal si cand mama a vrut sa il vada, avand in vedere ca e cu mult mai mare.

| Maya2014 a răspuns (pentru Patrăţel):

Da,atunci draga mea, e un mare, mare mincinos.El nu vrea o relatie serioasa cu tine ci mai degraba te vrea in patul lui(presupun ca esti inca virgina)dupa care iti da cu piciorul in vant.Eu in locul tau i-as fi dat o palma.Pai ok, daca erati de 2-3 saptamani, mai ziceam, era prea devreme, dar 2 luni? Of, imi pare sincer rau daca te-am facut sa te simti prost, nu am vrut, dar asta e adevarul.Un baiat daca tine cu adevarat la o fata nu-l deranjeaza sa-i cunoasca mama, ca doar nu ii dadea cu toporul in cap.Eu zic sa te gandesti serios daca are rost aceasta relatie, parerea mea.Numai bine iti doresc! Si sper ca nu te-ai suparat.