| Cindyyy a întrebat:

Buna TPUkissAsi vrea sa ma sfatuiti si pe mine. Din Septembrie am inceput sa vorbesc cu un baiat pe mess si la telefon(il cunoste-am deja pentru ca a fost cu mine in sc.acum2ani dar nu ne vorbeam)Are 21 de ani i-ar eu17. El a venit in Romania de3 saptamani(pentru ca sta in Italia, acolo lucreaza). Am avut cateva intalniri cu el si intr-un final m-a sarutat si de atunci suntem iubiti, asta s-a intamplat acum4zile.Aseara am zis ca stam la el, sa ne uitam la un film.Ne-am uitat putin la film apoi el m-a sarutat si am inceput sa ne sarutam, sa povestim, sa radem, doar la film nu ne uitam haha.Intr-un final mi-a pus si mana pe fund(pana acum nu imi pusese)si a vrt sa imi puna si alt. undeva(intelegeti voi)dar eu nu l-am lasat, mna si ne sarutam, ma strangea in brate; mi-a spus ca nu stie ce e cu el, ca inainte nu era asa. L-am intrebat "inainte cand?" si mi-a spus ca inainte sa vb cu mine si ca ma place mlt etc.Nu stiu ce sa fac, deoarece el sta in Romania doar4luni.Ne intelegem f bine, ma face sa rad, se comporta f frumos cu mine, il plac etc. Dar e o problema, eu sunt virgina si nu ca nu as vrea sa imi incep viata sexuala cu el daca asi incepe sa il iubesc si ar fi totul okey ca pana acum, dar el pleaca si eu in4luni nu asi fi pregatita sa imi incep viata sexuala cu el, mai ales daca pleaca.Ma tot gandesc ce sa fac. M-am gandit la mai multe.Sa vorbesc cu el sa ii spun adevarul(ca sunt vg si ca nu as vrea sa ma culc cu el deoarece el pleaca si blabla, cum v-am spus si voua) si mna, daca vrea sa continuam asa e okey, i-ar daca nu mai bine ne desp.ca apoi sa fie prea tarziu.Alta varianta ar fi sa las sa treaca timpul, sa vedem ce va fi si daca vad ca vrea sa se culce cu mine sau cv sa vb atunci cu el.Pfff...chiar nu stiu ce sa facsad

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nuu face prostia sa te culci cu ell! Pentru ca tot tu o sa suferi Gandeste'te ca ai 17 ani si e virgina si e mare lucru la 17 ani sa fi virgina! altele isi incep viata sexuala de la 11 ani ...Parerea mea sa nu faci prostia asta! Spune'i ce ai scris mai sus ca nu esti pregatita si ca nu are sens el pleaca peste 4 luni.de unde sti ca nu e intr'o relatie si el in Italia cu alta fata? si pe tine te lasa balta? el poate vrea decat atat. Trebuie sa simti atunci cand vrei sa iti incepi viata sexuala si nu cu oricine iti iese in cale! Chiar daca tu poate ti la el mult de tot. poate sentimentul nu e reciproc si el e mai mare stie ce vrea! E ok ca ai fost la el acasa.l'ai pus la incercare! Dar nu te lasa dusa de val.Cel mai bine e sa il uiti cat de cat Si sfatul meu e ca atunci cand o sa ai o relatie serioasa sa te culci cu prietenul.nu asa dupa 1, 2 luni de zile.Nu ii da totul pe tava... Poate ca arati bine si vrea doar lucrul ala de la tine nu te'ai gandit? In ziua de azi nu trebuie sa gandesti cu inima ci cu capul. pentru ca tot noi ne dam cu capul de pereti dupa aceea.mai bine mai astepta vezi ce mai da din el.si tine'l asa pana pleaca. Nu stiu. eu ti'am spus parerea mea sper ca ti-am fost de ajutor si Capu' sus:*:*

| Yaguar a răspuns:

A vrut sex. Chind tea chemat la film sa ghindit ca poate va fi ceva mai mult. Si dupa comportamentul sau se vede destul de bine. A spus ca te te place mult dar chind a spus aceasta chind putea sa fie ceva sex, asa sunt unii baieti cred ca daca le spui unei fete ca o iubesti gata va urma sex. Nu trebuie sa faci cu dinsul mai ales ca esti virgina. Iar el va continua sa obtina ce doreste.

| Yaguar a răspuns:

Sa fiti prieteni si atit. O fata care se respecta si stie ca nu o sa fie impreuna cu acel baiat atunci nu o sa-i permita sa o atinga pe unde nu trebuie. Lui poate sa nu-i placa caci nu obtine ceea ce doreste.

| cocoon a răspuns:

Asa sunt toti inclusiv euu vii cu o conceptia ca romancutele sunt proaste dar nuii asa tuu de care aii fost?

| Cindyyy explică:

Multumesc mult de sfaturi!kisskiss...si inca ceva,daca mai incearca chestiile astea,sa ma pipaie etc ce sa fac?:sa vorbesc cu el ii spun ca sunt vg etc, nu il las... oricum de culcat nu o sa ma culc cu el, lucrul acesta e clar pentru ca nu vreau asta.