| superpissy40 a întrebat:

Astazi am avut o intalnire cu un coleg de la facultate(ne stim din anul I si vorbim de cateva luni mai mereu) si am iesit prin parc. Totul bine si frumos pana cand la plecare nu am avut ce face si am vrut sa stiu daca el ma place si a spus ca nu(ca ma vede doar ca pe o prietena) si dupa m-a intrebat el daca il plac si i-am spus ca da(nu vad rostul sa il mint pentru ca am simtit nevoia sa imi exteriorizez sentimentele). M-am simtit trista si oarecum dezamagita, iar cand am ajuns acasa mi-a spus ca lucrul asta (faptul ca ma vede ca pe o prietena) va ramane mereu asa si m-am simtit asa de prost si mi-a mai zis ca nu isi doreste relatie. Dupa aceea si-a cerut scuze si mi-a spus sa il iert, dar am zis ca ma mai gandesc pentru ca amandoi avem nevoie de timp de gandire. Pur si simplu nu vreau sa se strice prietenia noastra din cauza a ceea ce s-a intamplat. Efectiv imi pare rau ca am ruinat ziua aceasta si scuze ca dramatizez, dar ma ia cu groaza cand o sa incepem anul III de facultate si o sa il vad in fiecare zi in sala. Nu stiu ce sa fac...sunt la capatul puterilor...stiu ca dragoste cu sila nu se poate, dar e prima data cand iubesc si nu sunt iubita inapoi. Cu toate astea nu imi pierd speranta ca el sa ma placa inapoi. Multumesc din suflet si apreciez pentru ca ati citit pana aici!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te va vedea mai mult decat o amica...cu timpul. INSA acum nu simte nimic romantic pentru tine. Trebuie sa accepti asta si sa-ti vezi de viata. Sa cauti pe cineva care te iubeste si el.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

O sa trebuiască sa treci peste...

| Lecorbusier a răspuns:

Luv...n ai dc sa fi suparata pe el si sa fi nevoita sa il ierti.nu isi poate schimba sentimentele daca asta simte aia este.incearca sa nu te mai gandesti aduna te kapu sus ca kade koroana si poarta-te ca si cum nimic nu s-a intamplat