| anonim_4396 a întrebat:

Azi as vrea sa va impartasesc mica mea poveste.Am 14 ani si imi place de un baiat de 15 ani.A inceput sa imi place de el inca din 2015.Am fost impreuna la gradinita si la scoala in aceeasi clasa si sometimes aceeasi banca.Ce sa zic eram prieteni buni, mergeam impreuna la scoala, acasa, rideam mult impreuna si todeauna ne ajutam unul pe altul cu scoala si asa in genere. De multe ori ne prindeam privirile impreuna si zimbeam unul la celalat. Chiar am fost impreuna la mai multe tabere de vara, dar problema e ca eu sunt in pic asa mai plinuta dar nu exagerat, asa doar un pic de colacei imprejurul abdomenului. Insa el de cate ori era cu niste prieteni de a lui ridea de mine si ma facea grasa...ma simteam foarte jignita si plangeam. In fine in 2017 a trebuit sa ma mut cu familia in Irlanda si am plecat din tara.Am deja un an de cand n-am fost in tara si ma intorc la vara pentru toata vara si incerc sa slabesc caci vreau tare sa il cuceresc sau sa ii arat ca m-a facut grasa.

Nu stiu ce ziceti de povestea mea si ce ar trebui sa fac?

Dati-mi ceva sfaturi sa il cuceresc

Mersi ca ati gasit din timpul pretios ceva timp sa cititi si povestea mea.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| SebiTuristu20 a răspuns:

Felicitari pentru initiativa. Apuca-te de slabit. Nu e greu. Trebuie sa fii in deficit caloric pentru a slabi, iar pentru a-ti fi mai usor ar trebui mananci sanatos. Mananca multe salate (fara ulei), legume, fructe daca vrei ceva dulce (dar nu exagera cu ele), carne slaba etc. Renunta la sucuri, fast-food, dulciuri, ulei (mancaruri prajite). Apuca-te de un sport ori fa jogging. Te va ajuta.
Cat despre cucerit, tu stii mai bine ce e intre voi. Daca stii ca te place, dar il deranjeaza kg in plus, slabeste.

| LeXiBaBy a răspuns (pentru SebiTuristu20):

Merci,da deja m-am apucat de sport si vreau sa ma abtin sa maninc cit mai putin. Sper sa reusesc ca mai am 2 luni la dispozie.Ce crezi pot sa slabesc vreo 15 kg in 2 luni?

| ShamelessQboy a răspuns (pentru LeXiBaBy):

Multa miscare, sport, dar secretul conta in ă reduce semnificativ din alimentație, exclude in special dulciurile, tot ce este prăjit, pastele. Cand simti ca iti e foame, bei un pahar de apa cu zeama de lămâie.
Succes.

| anonim_4396 explică (pentru LeXiBaBy):

Fata, nu îți forță organismul încercând sa slăbești atât de mult într-un timp atât de scurt. Poți adopta un stil de viata sănătos iar corpul se va detoxifiant și slabi în timp. Dar dacă te forțezi vei slabi inestetic și nu va fi nici sănătos pentru organism

| aXy99 a răspuns (pentru LeXiBaBy):

Poti, dar nu e indicat. 8 kg ar fi cel mai sigur pentru 2 luni. Nu trebuie neaparat sa mananci putin, daca iti plac legumele ai putea manca chiar multe. Un amestec de legume mexicane are 46 kcal pe suta de grame. 200g legume si 200g piept de pui la gratar au cam 400 kcal. Te asigur ca te si saturi. Vezi ce faci sa mananci suficient, infometarea nu e o solutie. Daca te grabesti sa slabesti, nu doar ca iti va scadea rata metabolica (deci vei pune la loc kg slabite mai repede decat crezi), dar s-ar putea sa iti ramana piele in plus care se va vedea aproape la fel de rau precum tesutul adipos aditional. Cate kg ai? Ce inaltime?

14 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Fa sport cat mai mult, tine si tu cateva diete si vei vorbi cand vii in tara cu el.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu cred ca esti chiar asa plinuta cum spui. Daca faci miscare, inotul ar fi cel mai indicat; in rest, tot ce ti-a recomandat aXy99

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ok ca vrei sa slăbești, dar fă-o pentru tine, ești mica încă nu îți dai seama ca nu merita sa faci sacrificii pentru un bărbat (băiat în cazul tău) vei creste și îți vei da seama ca dacă cineva te iubește, nu il va interesa ca ești puțin plinuta sau ca nu ești cea mai frumoasa fata(zic în general) sau orice altceva în dragostea adevărată, nu mai contează. O spun din experienta și crede-mă ca am destul.

| LarissaLary189 a răspuns:

Fa sport, mananca sanatos, nu manca mult... tine dieta. Iar cand ajungi in tara, vorbesti cu el, si ii explici cum sta treaba. Simplu, nu?

| LeXiBaBy a răspuns:

Multumesc pentru toate raspunsurile.Toti mi-ati fost de ajutor, dar numai unul pot sa-l declar cistigator

| paladinnn a răspuns:

Doamne cate raspunsuri penibile, scuzati-ma ca va zic pe fata. In loc sa incurajati fata sa fie fericita voi o incurajati sa slabeasca. Intr-adevar, sfaturile in a slabi sunt eficiente dar nu in domeniul dragoste si sex, nu este domeniul Sanatate/Fitness. Draga mea, in primul rand, ca sa fii fericita trebuie sa fii fericita cu tine insuti. Trebuie sa te simti bine cu tine, cu corpul tau si cu viata ta. Indiferent daca ai 100 kg sau 50 kg, important este sa te simti bine cu tine. Daca vei face asta vei o avea o viata excelenta. Iar cand un baiat nu are ochi pentru tine pentru ca..esti "grasa" cum zici tu, atunci nu merita sa iti cobori capul pentru el deoarece numai clasa inferioara de oameni mediocrii judeca o persoana dupa fizic si nu dupa caracter. Tu ai nevoie de cineva care sa vada PRIN fizicul tau si sa vada ce fel de caracter ai. Sa te placa pentru cine esti si nu pentru ce esti! Sunt atatia baieti in lumea asta si ai o viata inainte, intr-un final, cel potrivit va aparea in calea ta! Sunt baiat, am 20 de ani si intr-adevar, un corp de invidiat. Dar asta nu pentru ca vreau sa ma placa fetele, ci pentru ca imi place sa duc o viata sanatoasa cu un corp echilibrat. Am o iubita ce ma iubeste enorm de mult si suntem de 3 ani impreuna! La varsta de 17 ani eram gras, aveam 105 kg si 1.80m. Asta inseamna sa fii gras. Iar ei nu i-a pasat, a fost alaturi de mine mereu, cat despre bani nu se pune problema..nu a fost pe interes deoarece are o familie foarte instarita. Nu, a fost pura dragoste de caracter/personalitate, nu fizic. Deci vezi tu draga mea, cine iti este alaturi in momentele grele merita sa iti fie si in cele bune. Asa ca lasa melancolia pentru baietii de 2 lei si traieste-ti viata asa cum meriti!

| anonim_4396 explică (pentru paladinnn):

Cel mai bun răspuns. Fără sa citesc răspunsurile celorlalți, i-am scris părerea mea, dar nu cred ca putea primii un răspuns mai bun ca cel scris de tine! Ți-am evaluat raspunsulhee hee

| aXy99 a răspuns (pentru paladinnn):

De ce sa se multumeasca cu conditia ei actuala cand o poate schimba? De ce sa nu faca schimbari in bine? Kg in plus pot fi daunatoare pentru sanatate. Nu neaparat ca ai "burta", dar colesterolul crescut si tesutul adipos de pe viscere iti pot cauze probleme grave.

| SebiTuristu20 a răspuns:

Nu stiu fato! Slabeste si pana mea du-te la el si adu-i ceva de baut, daca-i cu alcolu adu-i sange de taur, as recomanda suc xF

| 1anonimcunoscator a răspuns:

Ai o poveste destul de incalcita avand in vedere ca tipul era un sarpe...dar totusi bravo pentru initiativa de a slabi.
..ca sa il cuceresti va trebui sa slabesti un pic si sa ii arati ce a pierdut