| Chauderitza a întrebat:

Cand eu am inceput clasele primare, pana in momentul asta, acum sunt clasa a 6-a. Am un prieten pe nume Denis. Din prima clipa, ne-am vorbit, si parinti au devenit foarte buni prieteni.La un moment dat, eu am mers in parc, si mi-a facut cunostinta cu cel mai bun prieten al lui, Alexandru. Din acel moment, lui Alexandru a inceput sa ma placa.Si eu pe el. Am stat cu el, 2 ani, ca prieteni foarte buni[Cu Alexandru]
Acum, ei s-au certat foarte rau, a ajuns foarte departe cearta lor. Iar pe mine m-a afectat foarte mult, deoacere: Daca eu stau cu Denis, Alexandru se supara, daca stau cu Alexandru se supara Denis.
Daca as putea sa ma impart in doua, as face-o. Dar, nu pot sad.
La ziua mea, i-am invitat pe amandoi. Dupa cateva ore s-au impacat. M-am bucurat enorm.
Dupa ce au plecat invitatii toti, Denis ramanea la mine peste noapte, si l-am intrebat daca ei doi chiar s-au impacat.
Mi-a zis: Nuu! Nuu! Cu "prostul" ala cum sa ma impac?!
Am ramas pur si simplu socata. crying.
Si asa a fost, am mers la Alexandru acasa, am stat, etc. Eu observand ca ei vorbesc nu au treaba. Mentionez ca Alexandru nu stie ca Denis isi bate joc in ultimul hal de el.
Si astazi, Denis a inceput sa imi spuna tot felul de lucruri despre el.
Chiar nu stiu ce sa mai fac. Alexandru imi spune lucruri despre Denis si tot asa!
Credeti-ma ca nu stiu ce sa fac. Mentionez ca noi 3 ne cunoastem de 6 -7 ani.
Chiar nu stiu ce sa mai fac, pe care sa cred.
Va rog, ajutati-ma.Nu stiu ce sa mai fac.
Tin la amandoi, in mod egal. Dar la Alexandru tin un pic mai mult!
TPU. Va rog sa imi raspundeti. Si sa stiti nu am uitat de funda. La cel mai bun raspuns, si cel mai explicit, primeste funda!
Va pup, si scuzati categoria! :* :*

Răspuns Câştigător
| Michello a răspuns:

Chauderitza, sincer dupa ce a trecut a atata timp, nu prea cred ca s-ar putea schimba ceva, dar nu se stie niciodata.Ar trebui sa stim din ce cauza s-au certat.Totusi,au trecut atatia ani si Denis nu l-a putut ierta. Daca intr-adevar tii la Alexandru ii spui adevarul sau cel putin il faci sa il afle „accidental „ fara ca tu sa iesi rau in problema de fata.Nu il poti lasa sa-si bata joc Denis de el pana la nesfarsit.Cel mai bine ar fi sa discuti cu Denis despre problema asta, sa-l convingi ca nu are rost sa se compoarte asa. Daca nu merge pe nici o cale de comunicare pur si simplu fa-i sa uite unul de altul, desparte-i de tot.Si asa poti fi prietena cu amanadoi.E ca si cand ei nu s-ar fi cunoscut niciodata.Denis nu o sa mai aiba cum sa-si bata joc de Alexandru, tu iti pastrezi ambii prieteni si nu o sa te mai simti nici vinovata, pentru ca sunt sigura ca nu te simti deloc in largul tau stiind ca ii ascunzi acel ''mic secret '' lui Alexandru avand in vedre ca si el iti e prieten nu numai Denis. Daca ar afla Alexandru ca Denis inca il uraste si tu stiai, nu cred ca o sa pici deloc bine.Cel mai mult depinde cauza din care s-au certat prima data si ce il determina pe Denis sa fie asa de batos de nu vrea sa o lase mai moale macar unpic.
Acum e alegerea ta ce vrei sa faci.Mult succes!>big grin

| Chauderitza explică (pentru Michello):

Buna. Eu as dori sa vorbim in privat chestia aceasta! Imi trimiti intr-un mesaj id-ul tau? Sau?happy

| Chauderitza explică (pentru Michello):

Michello,imi poti da id-ul tau pentru ati spune povestea? :*

| Michello a răspuns (pentru Chauderitza):

Ok

13 răspunsuri:
| DreamBubbles a răspuns:

Continua sa fii prietena cu amandoi. Si cand Denis incepe sa vorbeasca de Alex pur si simplu spune-i ca te-ai saturat sa il tot auzi ca vorbeste asa de el. Si lui Alez spune-i acelasi lucru. Macar apreciaza faptul ca Denis incearca sa se inteleaga cu Alex si invers in fata ta. Asta e daca ei doi se vorbesc pe la spate. Poti sa schimbi subiectul si sa nu ii mai intrebi pe fiecare ce crede despre celalalt, asa cum faci de obicei. Nu mai deschide subiectul ca de obicei. O sa vezi ca nu o sa se apuce din senin sa vorbeasca unul de altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii prietena cu amandoi.nu-i spune unuia cand iesi cu celalalt,ca se vor supara,spune ficaruia ca cu el esti mai bun prieten, e dificil, dar asta e daca nu reusesti sa-i impaci...asta daca vrei sa-i tii pe amandoi ca prieteni, dacaesti indragostita...prblema se pune altfel, il alegi pe unu si esti cu el, la celalalt renunt
bafta.papa
ps:funda?

| Cartoş a răspuns:

La cine ţii tu mai mult contează. Well, dacă ţii la Alexandru, şi te place şi îl placi, de ce nu vrei să fiţi împreună? Observ că şi tu eşti cam profitoare. Şi îţi baţi joc de Denis. Nu cred că înţelegi lucrurile în clasa a 6-a, la 12-13 ani.Anyway, eu te sfătuiesc să nu îţi mai baţi joc de nimeni şi să te simţi tu bine, din câte am înţeles, îl placi şi ţii foarte mult la Alexandru. Baftă!winking

| Chauderitza explică (pentru Cartoş):

Buna. Iti apreciez raspunsul.
Dar eu de ce imi bat joc de Denis?

| Cartoş a răspuns (pentru Chauderitza):

Păi, din câte am înţeles, eşti cu el şi îţi place de Alexandru?

| Chauderitza explică (pentru Cartoş):

Pai, Alexandru ma place pe mine. Si eu il plac pe el.deci da, suntemwinking

| Cartoş a răspuns (pentru Chauderitza):

Femeie,eu nu îmi mai bat capu. Când eşti cu Denis când eşti cu Alexandru. Ai maxim 11 ani.

| Chauderitza explică (pentru Cartoş):

Nici nu te-am pus sa iti bati capulwinking. Multumesc oricum.winking

| RaoulSS a răspuns:

Paiii e ciudat ca-ti raspunde un baiat la asta.Tu la cine tii mai mult nu conteaza daca se supara unu sau altu conteaza ca tu sa te simti bine.

| Chauderitza explică (pentru RaoulSS):

Nu,nu ma simt bine, vazandu-i certandu-se!
Tin mai mult la Alexandru. Dar. si la Denis sad