| SerbanX a întrebat:

Care-i treaba cu Romtelecom Clicknet Evdo modem? bag mondemu si merge prost netu. 5KB viteza de descarcare. etc. Ma puteti lamuri? Si ce rol are suportu pentru cartela sim pe spatele modemului? Funda + Vot! Merge netu ca dracul! Apropo am laptop Asus f5 entertainment system Afecteaza cumva? Doar cei experimentati! Si cum pot face sa mearga cat de cat NORMAL?

2 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Tipul asta de internet pe care l ai luat tu este unul f prost ca viteza cat si ca semnal, nu e devina laptopu

| Olariu_Dumitru_Alexandru_1997 a răspuns:

Am o solutie foarte simpla: du-te in setari(o cheita pe acea fereastra tip telefon), apoi da click pe o rotiță de sus(Avansat), apoi modifica astfel: " Mod.Pref: Evdo+1X".