| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez ca sa "agat" o fata?

Răspuns Câştigător
| BetZivanu a răspuns:

Frate uite care sunt primi pasi:
1. Fii increzator in fortele proprii. Fiecare are o calitate unica. unii au simtul umorului mai dezvoltat, altii au talent oratoric, altii poseda un nivel de inteligenta si un grad de cultura mai ridicat. Nu conteaza foarte mult felul in care arati.

2. Daca nu ai incredere in tine, cauta-ti prietenii si cere-le ajutorul. Incearca sa socializezi si sa devii mai comunicativ. Fetelor nu le plac baietii timizi.

3. Tine minte ca nu exista reguli precise pe care sa le inveti la scoala in ceea ce priveste cucerirea unei fete. Foloseste-te de ceea ce ai tu si mai adauga si reusitele prietenilor tai daca vrei sa ai succes.

4. Pentru femei este foarte important sa se simta protejate de un barbat. Asa ca sari in ajutorul lor ori de cate ori au nevoie. Vei vedea

cat vei avea de castigat. A ajuta o femeie atunci cand are nevoie nu inseamna a fi slab.

5. Invata sa stapanesti arta conversatiei. Dar nu folosi vorbe goale. Incearca sa pui intrebari complexe, pline de inteles. De cele mai multe ori femeile se indragostesc dupa ce au prima conversatie cu un barbat. Chiar si tonul vocii reprezinta un punct de atractie destul de insemnat.

6. Fa-ti un plan si actioneaza conform lui. Daca simti sa faci gesturi romantice, fa-le. Nu te gandi la consecinte negative din partea ei pentru ca nu ai siguranta ca asa vor decurge lucrurile. Asuma-ti riscuri, pentru ca asa fac barbatii adevarati!

7. Este foarte important sa fii spontan. Fii tu insuti si poarta-te natural. Fa ceea ce simti atunci cand simti, dar foloseste-ti si creierul din cand in cand. Nu e un lucru rau!

8. Gandeste-te sa faci un gest care i-ar provoca alesei tale o imensa placere. Daca ar impresiona-o o invitatie la cina, dar la tine acasa, nu mai ezita. Nu trebuie sa pregatesti o masa fastuoasa. Cel mai important este gestul si intentia ta de a o face fericita. Femeile adora sa li se acorde atentiesporita si sa li se satisfaca micile capricii de catre partener.

9. Fii atent la limbajul trupului femeii de langa tine. Limbajul trupului vorbeste cel mai bine despre noi si ne tradeaza cel mai bine chiar si cele mai ascunse sentimente si idei. Observa daca cea de langa tine este relaxata sau nervoasa dupa cum isi tine mainile. Daca o interesezi intr-adevar, te va privi fix si-ti va cerceta fiecare gest si mimica. Altfel, va fi cu privirea si gandul in alta parte.

10. Niciodata sa nu subestimezi puterea simtului umorului. Este cel care destinde atmosfera, ne apropie mai mult de ceilalti, face comunicarea mai usoara. Nu ati observat ca cei mai placuti oameni sunt cei care au simtul umorului? Acestia sunt cei care detensioneaza atmosfera si cei care te atrag ca un magnet, indiferent daca isi propun sau nu. Funda?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Primul si unicul lucru care merge la agățat este să ai bani pe tine, gagicile nu se uită după sărăntoci.

| Pawesome a răspuns:

Primul pas e procurarea unui carlig.

| neutrino a răspuns:

Doi, trei pasi inainte si unul inapoi. Cine crede ca se fac numai pasi inainte, se insala amarnic sau este un mare norocos.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Trebuie sa te faci placut.
Sa te aranjezi, sa te parfumezi, si sa fii cat mai retinut.
Nu trebuie sa mergi direct la ea si sa te dai.
O iei usor, incepi sa-i zambesti, vezi cum reactioneaza.
Dupa 2-3 zile te bagi in seama cu ea, si usor, usor vei ajunge la inima ei.
Succes!

| NuMaSuporti a răspuns:

Unde sa o agati? In cui?

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Vazusem pe la Observator ca s-a deschis o scoala in care va invata cum sa agatati fete. happy

| Kinezuu a răspuns:

Fi tu insutiwinking

| Vanessa2828 a răspuns:

Ai 2 etape!
I. Daca e fata cuminte si draguta :
1. Ii castigi increderea
2. O faci sa zambeasca
3 Te porti frumos cu ea
4. Ii oferi flori!
5. O scoti la plimbare in parc
6. Ii zambesti tot timpul
7. O asculti, ii dai safturi, etc!

II. Daca e fata cu fite
1 si atat : Iti trebuie bani, masina si casa! laughing