| Maryjay a întrebat:

Ce este orgasmul big grin? adica e acelasi lucru cu ejacularea? la femeii

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Femeile au mai multe tipuri de orgasme dar cel mai simplu si cunoscut orgasm nu contine ejaculare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgasmul e fericirea suprema pe care o poate atinge cineva in momentul actului sexual sau ceva-n genu e definitia exacta. Din cate stie virginul de mine femeile au si ele un fel de ejaculare dar pe langa aia mai e orgasm clitoridian sau cum pana mea ii zice si ala e fara "ejacularea asta". Mda, sunt planta, as invoca eu o fata de aici sa vina cu explicatii dar mi-e rusine, probabil ca vine singura.

| Vi003 a răspuns:

Sunt 2 cuvinte pe care le gasesti in DEX, unul la litera "o" (org...) si pe celalalt la litera "e" (eja...). Citeste, memoreaza, aprofundeaza! Ca la bac! happy

| Deyutza1039 a răspuns:

Nu, orgasmul nu e ejacuare! E o placerewinking