| criskyky99 a întrebat:

Ce faci cand placi un baiat si ai senzatia ca si el te place, flirteaza cu tine in continu... L-am intrebat daca ma place si mi-a spus "AAAAAAAAAAAAAAAA NU". Acum eu nu stiu ce sa cred. As crede ca ma place si de aceea a ezitat. De cand l-am intrebat el ma tot evita si nu stiu ce sa fac sa ma bag in seama cu el. De atunci a inceput sa stea mai mult cu prietena mea cea mai buna si daca eu ma duc la ea cand el este acolo, el por si simplu pleaca. Ajutati-ma va rog! Il plac mult!
Multumesc pentru raspunsuri! Fundita!

Răspuns Câştigător
| LyviaDb a răspuns:

Buna! Am trecut exact prin aceeasi situatie cand eram in liceu (au fost 2 ani la rand aproape, in clasa a 10-a si a 11-a). Mie imi placea mult de el, ne uitam mereu unul la altul, ochi in ochi. Dar...in final am suferit foarte mult sad pentru ca asa suntem noi fetele...ne imbatam cu apa rece prea repede. Noi nu vorbeam, doar ne priveam de fiecare data cand aveam ocazia. Sin intr-o zi mi-am facut curaj si l-am intrebat unde duce chestia asta, iar el a spus cu un total dezinteres "nicaieri". Eu nu vreau sa te dezamagesc, dar iti pot spune doar sa nu te entuziasmezi asa mult si sa incerci sa afli de la prietena ta daca intr-adevar iti impartaseste si el sentimentele. Daca nu.te sfatuiesc sa-ti iei gandul de la el pentru ca nu merita si ii place doar sa flirteze.winking

2 răspunsuri:
| Criiistinutsa a răspuns:

Pai poate chiar nu te place si s-a speriat ca a crezut ca tu il placi.
Poate asa e el. Ii place doar sa flirtezethinking, fara sentimente.
Dar poate te place si ii e rusine. De ce nu vorbesti cu prietena ta sa-l intrebe ce parere are despre tine?
Din cate ai povestit mai sus, nu cred ca te place. Doar ii placea sa flirteze cu tine.

| iulianaghindaresti a răspuns:

La fel ca ele