| Andy323 a întrebat:

Ce fel de fata e aia care are fi dispusa pentru a schimba partenerul pentru "o noapte"? (swinger).
Am ajuns la discutia asta cu prietena mea si vede o placere in chestia asta.
Din punctul meu de vedere cum ai putea sa fi intr-o camera cu iubita ta si inca un cuplu si tu sa te uiti la prietena ta cum e arsa de altul.
Chestia asta m-a facut sa imi pierd increderea in ea, nu am incercat sa intru in mai multe detalii cu ea pentru ca in cazul acela s-ar fi sfarsit cu o cearta si nu am vrut.

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nici eu n-aș suporta dar na, aparent mai sunt și din ăștia. chiar să-ți pierzi încrederea în ea e mult pentru atâta lucru, doar spune-i că nu ești de acord vreodată să faci asta și motivele.

| RoCkKiD a răspuns:

1. Primul lucru care nu-l intelegi e ca swingingul presupune ca ambii parteneri sa faca schimbul, in timp ce ea face sex cu tipul ala tu faci cu tipa lui, nu doar cate unu si nu separat.

2. e bine ca ati avut discutia asta acum, e posibil sa nu fiti compatibili din punct de vedere sexual, ea e mai aventuruasa si tu nu esti. Eu zic ca ar trebui sa nu eviti detaliile, daca nu e satisfacuta de o relatie normala e doar o problema de timp pana o sa ajunga sa fie sau foarte nefericita sau sa plece.

3. Chiar daca in stilul romanesc nu esti de acord cu nimic din ceea ce nu ai invatat la biserica trebuie sa inveti sa respecti practicile altor oameni, nu este nici un fel de alta fata si nu vad ce parere as avea. Daca nu esti dispus sa accepti lucrul ala poate fata aia ar fi mai fericita fara tine si tu nu ai mai avea pe ce sa te superi.

| sierra1 a răspuns:

"Ce fel de fata e aia care... "

- receptivă la nou
- out of the box
- acceptă provocări

| Freya1 a răspuns:

Bai nu stiu cum sa iti explic cat e de aiurea si ce e mai aiurea de fapt. Faptul ca ar fi dispusă să te înșele,faptul că nu ar deranja-o sa te culci cu alta,faptul că nu ar avea o problema ca face asta in fata ta sau faptul că ar fi dispusă să faci si tu ca sa fiti chit si sa nu ii ceri ei socoteala.
Eu stiu ca in zilele noastre e la moda, fetele sunt văzute ca deschise la nou si la experiențe, ele se cred mai frumoase si dorite iar băieților le convine ca poate sa le împartă si prietenilor "bunaciunea" lor de femeie sa se laude.Iar pentru bărbat e o mândrie ca iubita il lasa se se culce cu alta si si in fata ei e mare macho dar da-o naibi.
Ba, daca vrei sa iti înșeli partenerul (cu toate ca nu e ok si corect) fa- o in pana mea fara sa stie, nu de fata cu el si cu perdea.Sau despartate de el si calarestete cu 50 o dată că nu ii pasa nimănui.

| Emilian65 a răspuns:

Foatte bine ai procedat. Nici eu nu accept o asemenea situatie.

| Andy323 explică (pentru Emilian65):

Dar ideea e ce sa fac cu o asa relatie, sa continui sau nu deci sunt debusolat total. Ea ma iubeste, aparent din spusele ei si a atitudinii pe care o are fata de mine. Dar ideea e pe viitor sa nu cumva sa fie mai rau.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Andy323):

Mai bine te desparti de ea acum sincer.
Adica ar putea sa tină relatia si sa incepi sa vrei ceva de durata cu tipa respectivă iar dupa câțiva ani boom te-a inselat.

| SilentRain a răspuns:

O parașuta laughing cum sa te ardă unul in fata iubitului ta

| SG1995 a răspuns:

Atâta timp cât există încredere reciprocă merită încercat orice funcționează.

| Marius22222222222 a răspuns:

O fata curajoasa

| Dandinelle a răspuns:

Iar tu stai intr-o camera cu o tipa (hot sper) si nu faci nimic, in conditiile in care prietena ta e in cealalta camera cu prietenul tipei. Iti apreciez spiritul tau monogam.
Depinde de cata incredere aveti unul in altul, si cata incredere ai tu in tine si ce fel de relatie vreti fiecare (monogama/deschisa/poli etc). Exista cupluri care fac treaba asta si picantizeaza relatia probabil. Pentru ei merge, asta nu inseamna ca-si numesc partenerul/a ***, ci comunica, destul de intens.
Faptul ca a vorbit cu tine despre asta ar putea sa-ti arate de fapt cata incredere are ea in tine. si tu deloc in ea, ori sari prea repede la concluzii, tu stii. Daca ea tinde sa exploreze partea asta a relatiei mai mult si tu nu doresti in felul asta ai putea discuta cu ea fata-n fata mai bine. Poate din punctul asta de vedere nu click-uiti, dar poate gasiti ceva care sa fie mai excitant, ceva cu care sa va simtiti bine amandoi.

| schajuman1344 a răspuns:

Debaraseaza-te de ea cat mai repede. Suferi acum, dar nu mai tarziu.

| Lule a răspuns:

Fiecare cu placerile si fanteziile lui. Nu te-a obligat sa-ti placa sau sa fii de acord cu asta, pur si simplu ai aflat o chestie care nu i-ar displacea.
De ce repede trebuie catalogata "ce fel de fata e aia care..." doar pentru ca are si ea o placere sau poate doar o fantezie. Presupun ca a-ti discutata si a-ti ajuns la concluzia ca nu se va intampla asa ceva pentru ca tie nu-ti place si gata. Asta nu inseamna ca te va insela sau ca nu e de incredere. E ca si cum sa zicem ca tie iti surade ideea de threesome (cu ea si inca o fata), si ea nu e de acord si gata nu mai esti de incredere?!

| Andy323 explică (pentru Lule):

Ok, mersii de sfaturi.

| Littledoctor26 a răspuns:

Gandeste-te ca a fost sincera cu tine si ti-a spus ce ii trece prin cap. Putea sa iti ascunda asta si ar fi fost mai dureros. Eu apreciez la maxim persoanele care spun pe fata ceea ce gandesc. Nu ai motiv sa-ti pierzi increderea. Ai putea sa incerci sa aduci un suflu nou relatiei si daca discuti deschis cu prietena ta, poate ii explici ca nu esti de acord cu ideea ei si va intelege. happy Nu te speria!

| Andy323 explică (pentru Littledoctor26):

S-a deschis dupa ce am insistat sa aflu la ce se refera cand a zis ca suna tentant... acum ce sa mai cred?

| FineAsHell a răspuns:

O fata care se afla intr-o asa zisa relatie, mai mult pentru anumite beneficii. Daca te-ar iubi cu adevarat nici nu i-ar trece prin gand. Daca intr-o asemenea situatie sentimentul e reciproc, atunci poate parea ceva distractiv si daca sunteti de acord puteti incerca, dar din cate inteleg nu e vorba de asa ceva.

| Andy323 explică (pentru FineAsHell):

Sincer eu am alte principii, eu unu m as simtii prost sa stau in camera cu o alta fata si ea sa se uite la noi. dar aparent din punctul ei de vedere e distractiv.

| FineAsHell a răspuns (pentru Andy323):

Nu ai cum sa iubesti pe cineva si sa te incante ideea de a avea relatii intime cu altcineva. Parerea mea e ca nu e in regula. Deocamdata ai procedat bine ca ai renuntat la subiect.