| HunterSpartanu5 a întrebat:

Buna TPU, ce înseamnă să fii obsedat de persoana iubita?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MValentin a răspuns:

Obsedat? Sa stii ca eu consider ca sunt mai multe definiții pentru asta.
Dar in primul rând nu văd ceva greșit daca amandoi parteneri oferă in mod egal sau in mod constructiv acele,, manifeste,,.
Dar cred ca obsedat este asa: persoana cealaltă iti arata clar ca nu te mai iubește, nu este interesata de tine si practic ajunge să rupa legaturile cu tine, iar tu o agasezi si o disperi in asa mod încât sa iti scoți toata răutatea din suflet ajungând din disperare sa faci lucruri chiar ce ar ajunge sa îndepărtezi si mai tare persoana respectiva.
Iar aici punctez ca nu este gresit sa incerci sa atragi persoana ce nu te iubește dar tu o faci in mod frumos si constructiv oferindu-i acele fraze de,, orice s-ar întâmpla voi fi aici in caz de orice,, si dupa momentele necesare de gândire.
M-am dus prea mult cu subiectul dar sper sa intelegi rolling on the floor

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gelozie si control absolut asupra persoanei iubite

| MValentin a răspuns (pentru mgtow):

Gelozia la nivelul in care partenerul cere o anumită nevoie de,, atenție,, si,, vorbe,, gen,, tu nu ma mai iubești,, in forma aia de alint, nu consider asa de nebenefica.
Adica totusi consider important cand ea/el iese noaptea cu persoane de sex opus sau merge in vizita la ele, persoana cealaltă sa simta o anumita senzație necomfortabilă.

| Emma30555 a răspuns:

Iubirea sănătoasă e atunci când vrei ca celălalt sa fie fericit, îi înțelegi slăbiciunile și nu îl judeci, îl iubești natural și firesc. Obsesia e ceva egoist, vrei persoana pur și simplu, ca pe un obiect, vrei sa fie al tău indiferent dacă e fericit sau nu, ii urmărești toți pașii nu ți mai vezi de persoana ta, centrul universului devine acea persoana dar nu ți pasa neapărat de ea cât îți pasa de nevoia ta de a fi cu ea

| GusticelMititel a răspuns:

Sa ii ciordesti telefonul ca sa ii citesti mesajele si sa ii cauti amantele.

| OniChan666 a răspuns:

Inseamna sa fii simp.

| bogdanmanevra a răspuns:

Obsedat, ba sincer foarte buna intrebarea. Spre exemplu, eu as da orice ca sa imi vad iubita macar cinci minute pe zi big grin Imi place sa o alint si ma gandesc mai mereu la ea.

| mikakusanagi02 a răspuns:

Inseamna sa fii yandere XD cauta pe net daca nu stii ce e XD