| CrazZy_2597 a întrebat:

Buna TPU ce nu ai voie sa faci cand esti pe stop
fundita celui mai bun sfat

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, ai voie sa faci absolut orice, sa-ti continui viata normal.
Este bine sa faci sport, fiindca in timp asta va reduce fluxul si durerile.
E important sa ai mare grija la igiena: tamponul se schimba la maxim 6 ore, fie ca e plin sau nu. La fiecare schimbare a tamponului, organele genitale se spala cu apa si sapun. Daca esti la scoala, de exemplu, cand schimbi tamponul, primul lucru cand ajungi acasa (chiar daca este numai peste o ora), te speli si schimbi din nou tamponul.

| CoquineNoire a răspuns:

Majoritatea sunt mituri(gen sport,daca esti in stare, faci) nu bea vin rosu(pentru ca o sa-ti vina abundent) in rest.e foarte indicat sa respecti igiena intima, chiar daca se zice ca nu ai voie sa faci baiestraight face iar daca nu te simti prea bine, ia un calciu sau magneziutongue

| Anet a răspuns:

Nu ai voie sa faci "nebunii", adica ai dar nu e indicat, in rest poti face tot ce faci si in celelalte ziletongue

| Азбука a răspuns:

Ce sa faci?

| candygirl a răspuns:

Trebuie sa ai grija sa nu racesti (pentru ca o sa te doara burta si spatele), unele fete spun ca nu pot sa faca sport, dar eu fac de fiecare data la scoala si nu am patit nimic. am auzit ca nici baie nu ai voie sa faci, dar eu fac dus si, la fel, nu se intampla nimic laughing. nu poti sa mergi la strand (doar daca folosesti ob si il schimbi de fiecare data cand iesi din apa). si altceva nu imi mai vine acum in minte big grin