| Dede_6776 a întrebat:

ce spuneti,cum imi pot recastiga relatia cu fosta mea prietena,nu mai suntem de o luna si ceva...e foarte orgolioasa, fara flori si chestii de genu ...am facut-o deja acum vreo 3 saptamani happy nu prea mai vorbim.

5 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Pai pentru ce vrei sa reiei relatia? o iubesti? nu mai poti fara ea? ea e UNICA cu care vrei sa fii? mai intai raspunde-ti la intrebarea asta. ce a fost de nu a mers si atita timp nu ati comunicat, nici ea nu ti-a scris/vorbit in perioada asta? de unde stii ca mai are nevoie de tine?

greece12
| greece12 a răspuns:

Orgoliul ei ar trebui sa te faca sa intelegi ca nu are sens sa te intorci.
In dragoste nu exista orgoliu.
Vezi-ti de drum si nu te intoarce, ea e singura responsabila de fericirea sau nefericirea ei.
Tu ai incercat, n-a mers.
Pleaca, mergi inainte.

| carmenanca a răspuns:

Daca esti vinovat insista! poate si ea are nevoie de tine. bafta

| Dede_6776 explică (pentru kandaraki):

Am vorbit, chiar astazi m-a chemat cu ea la cluj maine, la un targ de facultati...

| kandaraki a răspuns (pentru Dede_6776):

Eu zic sa nu te chinui si sa mergi mai departe, fara ea, da - va fi greu, dar asta e.dar asta e doar parerea mea, daca in atita timp nimic nu fost, nici o stire din partea niciunuia si acum brusc la targ, poate vrea doar sa ii tii companie ca nu vrea sa mearga singura, atita tot.