| seby1718 a întrebat:

Ciclul prietenei mele trebuia sa vina pe 19-20 mai( astazi suntem in 23 si nu are niciun simptom). Preciez ca doar pe 2 mai am facut pettint(cu lenjerie), 2 mai fiind prima zi sau inainte cu 1 zi de perioada fertila(la un ciclu de 30 31 zile cum este cel al prietenei mele de obicei). Ne este foarte frica. Credeti ca sperma poate trece prin lenjerie deoarece dupa ejaculare am mers la baie m-am sters cu servetelul si apoi am continuat petting iar lenjeria mea a fost cam udă dupa petting(nu de sperma ci de lichid preejaculator cred). Dar sa presupunem ca e sperma, trece prin lenjerie? Nu a existat niciun fel de contact sexual intre organele noastre. Nu simte niciun simptom si este a 4 a zi de intarziere. Ne este foarte frica sa nu fie sarcina.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la petting nu se poate ramane insarcinata!
Ca sa ramana fata insarcinata, trebuie sa existe sex cu penetrare vaginala, iar la voi nu s -a ajuns pana acolo.
Cel mai probabil afata are un ciclu de tip neregulat si nu stie inca.
Ciclul ergulat se succede luna de luna, la acelasi numar de zile.
Se pare ca fata asta, nu are ciclul regulat, oadata ce ciclul ei nu vine regulat.
Sa tina minte ca are ciclul neregulat, pentru ca, pe viitor, sexul trebuie facut numai cu prezervativ, ca nimeni nu poate estima sau aproxima ovulatia si nici perioada ei fertila.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

In urma petingului facut de voi nu este posibil sa fie gravida.