| LittleRose a întrebat:

Credeti ca e posibil ca unui baiat sa ii placa o fata si totusi sa nu stie sa se comporte cu ea asa cum ar trebui? Adica sa o ia la misto si sa o jigneasca, sa manifeste un aer superior si cateodata de indiferenta, apoi dupa bataia de joc sa o intrebe daca vrea sa fie prietena lui, cat se poate de serios si sa dispara orice urma de gluma! Stiu ca baietii se maturizeaza mai greu, dar totusi are 17 ani! Imi puteti explica acest gen de comportament, si daca este indiferenta sau chiar place fata respectiva? Funda mare+vot!

Răspuns Câştigător
| Răspuns_9097 a răspuns:

Cum să o placă Doamne. Ala e un ţăran incurabil, categoric nu e iubire!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Explicatia e urmatoarea:
Baietii,de mici,evita fetele,le considera insipide,inodore,incolore,ma rog.
Cresc si incep sa aiba sensibilitati,sa le VADA cu adevarat,pentru ca asa e firesc si fiziologic.
Din orgoliu,dupa ce o viata au avut fetele in dizgratie,nu recunosc nici in sinea lor ca e posibil sa le placa...o fata! Ce mare slabiciune,ce infrangere sa recunoasca asa ceva! Si,in plus,respectiva trebuie sa si "merite",nu poate fi una,asa,luata la intamplare.
De aici si comportamentul ciudat si plin de sicane,care nu au drept scop neaparat persoana ta,au scop si de a il linisti pe respectivul ca rezisti,suporti, esti cea mai grozava dintre toate...
Sigur fata ii place.El e prea orgolios, asa ca sa aiba si ea, grija, un pic.

| Change a răspuns:

Eu cred ca te place.Este posibil sa se poarte asa caci nu stie cum sa-ti atraga atentia sau pur si simplu vrea sa fie tot timpul in centrul atentiei si se poarta asa cu toata lumea.
Daca eram tu nu as fi cu un astfel de baiat caci orice scuza ar avea el nu e indeajuns de buna pentur a-si justifica comportamentul total neadecvat.
Vorbeste cu el! Spune-i ca ar trebui sa schimbe asta si poate atunci va avea o sansa.
Asta as fi facut eu daca eram tu.
Bafta!:d

| fello18 a răspuns:

DA! O fii un mare distrus care nu stie sa se comporte cu fetele, dar undeva in sufletul lui tine la ea doar ca nu stie sa isi exprime sentimentele, are nevoie de dragoste si multa de dat, dar el probabil ca nu isi da seama. Vezi cum se comporta cand sunte`ti doar voi 2 si nu altii unde sa faca glume proaste pe seama ta sa isi arate barbatia in fata celorlati... chill ca baietii astia sunt des intalniti, mai ales cei care isi petrec timpul inchisi in casa si cand iasa nu stiu ce cauta akol.

Sfatul meu e sa ii spui ca il placi si sa ii dai un pupic cand nu se astepta, iar apoi sa fii indiferenta zilele urmatoare. CHESTIA ASTA O SA`L MACINE! cum faceti de obicei... -.- si daca intr-adevar are ceva pe suflet te ba cauta tongue, sper ca te-am putut ajuta. chears

| happyendings a răspuns:

Asa fac mereu baietii cand sunt in gasca.Dar daca asa se comporta el cand e cu gasca nu garantez ca baiatul o place asa mult pe fata. Poate cand vor fi impreuna si vreun prieten de-al lui va veni.el va incepe din nou sa o ia peste picior pe prietena lui sau sa o faca de ras. Sper ca am facut putina luminatongue

| georgeta_7131 a răspuns:

Dami mesaj pe privat cu id tau ca ca si eu am acelasi problema cu un baiat