| BuzduganDinu a întrebat:

Buna TpU!

Cum pot sa fac la Messenger tot apare Eroarea asta : "(81003002)" Deja sunt 5 zile de cand nu pot sa intru pe ID, nu mi-am uitat parola o stiu 100% daca stiti ce pot sa fac ajutati-ma va rog e foarte important pentru mine!

Funda Mare!

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă să intri pe mail să vezi dacă te lasă. Dacă poţi intra, dezinstalează messenger-ul şi instalează-l din nou. Baftă!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Din pacate, aceea este eroarea pentru parola introdusa gresit! Daca nu ai facut tu asta, a facut-o altcineva in locul tau!
Cineva a incercat sa iti schimbe parola si contul s-a blocat.Trebuie sa dai '´forgot password´, n-ai incotro!

| Babbe a răspuns:

Incearca sa intrii pe www.yahoo.com, si iti bagi acolo id-u si parola si dupa, o sa iti zica ca a fost deblocat si incearca sa reintriii iar :*. Sper ca ti am fost de folos, o seara buna in continuare :-*

| flo28 a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi yahoo messenger si instaleaza-l din nou sau incearca sa intri pe mail daca ti-a schimbat careva parola ti-au fost puse 2 intrebari atunci cand ai facut id-ul numai tu ar trebui sa stii raspunsul la ele...asa o poti recupera contul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru fiecare introducere incorecta a prolei dupa eroare si avertisment caontuk se va bloca 12 ore pe acel ip daca tot contiunui o sa se adauge ore, cred, este doar o ipoteza, dar ar putea merge daca intri pe mail

| Saveluc a răspuns:

Nu va mai faceti probleme. acest cod de eroare 81003002 este din Serverul al Yahoo. Si eu am de vreo 3 luni acest cod si desi imi da voie sa intru in Mesenger. dar cu o singura conditii, ori decate ori deschid Messengerul va trebui sa reintroduc Parola cunoscuta. asta e

| BuzduganDinu explică:

Da dar si cand dau Forgot zice nu stiu ce acolo, nu mai mai intreaba nimic, scriu ID-ul si Codul ala ce il zice ei si nu mai merge.