| JuliettaMary18 a întrebat:

Cum trec peste o despărțire? Am avut o relație foarte bună dar mi-e greu sa-l uit pe când am aflat ca vorbește cu o minora și de o săptămână și ceva ma ignora și aseară m-a blocat peste tot și m-a înjurat. Si când am vorbit cu el ultima oară mi-a spus ca mă iubește și atunci de ce m-a blocat, ce ar trebui sa fac? El are 24 și aia 13. De când a apărut ea totul s-a schimbat intre mine si el, era mai rece cu mine de un timp, nici nu știam ca vorbește cu aia pana nu am intratat pe contul lui. Ce ar trebui sa fac, sa-l iert pentru ce a făcut?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu te iubește. Sunt vrajeli. Dacă te-ar fi iubit nu ar fi vorbit cu minora și nu te-ar fi înjurat și blocat. Un om matur nu face așa ceva. Ca să-l uiți te poți concentra pe hobbyuri, pe iesit cu persoanele dragi, ascultat muzică. Intr-adevar nu este ușor dar cu timpul vei trece peste.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara de a-l uita, nu mai ai nimic de facut mai ales ca ti-a dat de inteles prin ignorarea manifestata si blocarea mijloacelor de a mai comunica.

| Andreeush a răspuns:

Nu te iubește, ce nu înțelegi?
După felul cum se comportă ar trebui să fii dezamăgită încât să nu îl mai cauți.
Lasă-l, cu timpul o să treci peste.