| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :d
Am 19 ani sunt de 11 luni impreuna cu prietena mea care are 17 ani. O iubesc enorm,a fost dragoste la prima vedere, in astea 11 luni simt ca m-am apropiat de ea cum nu m-am apropiat de nimeni in viata mea. Am multi prieteni,dar sa dea naiba ca am inceput sa tin la ea mai mult decat tin la toti prietenii mei din copilarie la un loc! Avem acelasi grup de prieteni. Ea este o fire foarte deschisa,rade mereu,ma intelege, nu ne-am certat niciodata. Faza este ca ea a terminat scoala pe 21 iunie si eu mai tarziu ca am avut de dat bac-ul. Ea a plecat de pe 26 iunie cu parintii ei in Turcia si pe urma la mare in Romania. In timp ce a fost in Turcia am vorbit cu ea la telefon in fiecare zi si eu si prietenele ei. Treaba este ca de cand a venit din Turcia (pe 11 iunie) nu i-am mai auzit vocea, adica n-am mai vorbit la telefon straight face Pur si simplu nu mai raspunde. Adica am sunat-o de 1000 de ori la telefon si nu raspunde,dupa care mi-a trmis mesaj pe Facebook ca este la mare in Romania si ca nu poate vorbi ca i s-a stricat telefonul si ca nu are net la hotel. Am zis hai ok... Oricum trebuia sa stea doar o sapt la mare. Faza este ca pana acum nu s-a intors straight face Adica cred ca nu s-a intors. Nu mai raspunde nicaieri! Nici pe Facebook,nici la mesaje pe telefon,nicaieri. Nu ne raspunde nici mie nici prietenelor ei. Bai sincer prima data am crezut ca s-a intamplat ceva Doamne Fereste si am sunat-o pe maica-sa care mi-a zis ca este la mare cu tatal ei si ca atunci cand o sa ia legatura cu ea o sa-i zica sa ma sune. Si uite ca a trecut o luna si jumate aproape si nimic! Nu stiu ce sa mai fac! Nu stiu la ce sa ma mai gandesc,ceva sigur nu i s-a intamplat ca daca era imi zicea ma-sa dar ce are? Si prietenele ei sunt disperate. Am fost acum o saptamana in mall cu mai multi prieteni si i-am pus s-o sune de pe numerele lor (am crezut ca nu vrea sa-mi raspunda mie) si nimic straight face Pe mama ei mi-e rusine s-o mai sun. I-am trimis mesaje pe Facebook si nu le citeste. Treaba este ca trebuia sa se intoarca de mult de la mare straight face Ea are casa acolo si oricum poate sa stea cat vrea,dar totusi...
Stau si ma intreb "Frate oare are ceva cu mine,s-a suparat?" dar nu are de ce pur si simplu! Niciodata nu m-am certat cu ea. Si sa zicem ca mrg s-a plictisit de mine sau ceva de genu', dar atunci de ce nu le raspunde prietenelor ei?!
De cand suntem impreuna nu treceau 2 zile fara sa ne vedem,o luam de la scoala,mergeam la film,la pizza,in parc,oriunde,am luat-o la mine acasa i-am prezentat parintii,am fost la ea acasa i-am vazut parintii,am dormit unul la altul acasa,avem grupul nostru dupa cum am mai zis,peste tot eram impreuna straight face Ce o avea? Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac! Simt ca innebunesc! Mi-a trecut si ingrozitoarea idee in cap ca a fost violata si ca acum ii e rusine dar ce naiba?! E cu taica-su acolo,nu e singura, si nu sta in Vama sau Costinesti unde te poate viola oricine. Toate ideile imi vin in minte! Ce s-o fi intamplat? Ce sa fac?
Urmatoarea idee este s-o sun din nou pe maica-sa si s-o intreb unde sta in Constanta sa merg la ea straight face
Va rog ajutati-ma!
Dau funda

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sun-o pe mama ei, intreab-o daca s-a intors. Daca nu du-te la ea.

| MadRabbiT a răspuns:

Hombre am o veste naspa rau. pasarica ta te inseala, adica asta cu " ups mi s-a stricat telefonul " e caterinca curata, si inca ceva daca a plecat la mare singura, dudu wake up what the *** you dream there

| NotToday a răspuns:

Ti-am scris un mesaj privat!

| Aleluiaaa a răspuns (pentru NotToday):

Ai ales la setari la mesaje sa nu fi contactat de membrii junior si nu pot sa-ti trimit mesaj. E ok daca vorbim pe mess?

| NotToday a răspuns (pentru Aleluiaaa):

Din partea mea, da happy

| xAndreeaLaura a răspuns:

Foarte frumoasa povestea voastra de dragoste. Faptul ca te-ai atasat de ea si tii mai mult ca la prietenii tai inseamna " iubire". Din cate am citit din mica ta poveste, parerea mea este ca a ramas la mare toata vacanta, daca avea casa acolo este normal.Nu cred ca nu vrea sa vorbeasca cu tine, deoarece nu le raspunde nici prietenilor ei.Probabil numai are telefon, internetul nu-i merge, poate s-a angajat undeva, sau ar fi vrut un moment de intimitate.Si eu cand plec in vacanta prefer sa nu folosesc internetul si telefonul ci sa profit din plin de vacanta.Pana pe 16 septembrie trebuie sa se intoarca la scoala.Eu cred ca ar trebui sa o suni pe mama ei, fara rusine, daca este asa nelinistit, pentru ca dansa cred ca stie unde este si ce face. Astept un raspuns cu ce ai facut. Bafta :*

| JessieAnia a răspuns:

Părerea mea este că nu trebuie să renunţi. Dacă o iubeşti cu adevărat, este normal să îţi faci miliarde de griji. Dar nu sta cu mâinile în sân!
Ai spus că i-ai cunoscut părinţii. Sun-o pe mama ei şi întreab-o unde stau. Mergi la ea şi discutaţi vezi şi tu ce s-a întâmplat în tot acest timp. Şi dacă iubeşti păstrează-ţi simţul realităţii! Nu o lăsa să te păcălească cum vrea ea! Ea dacă te va iubi îţi va spune...
Orice greşeală recunoscută e pe jumătate iertată!
Şi am o idee.
Dacă o suni pe mama ei prima dată întreab-o unde stau, iar apoi întreabă ce s-a întamplat cu prietena ta. Dacă s-a întâmplat ceva [cum ar fi să te înşele sau să fie violată sau alte chestii], mama ei îşi va face curaj şi îţi va spune. Iar după mergi la ea şi vezi dacă versiunea ei e aceeaşi cu cea a mamei ei. În caz că te minte şi continuă cu minciunile...nu mai are rost.
Eu am 16 ani şi prietenul meu 19 şi suntem într-o relaţie de mai bine de 1 an. Şi eu aş fi la fel de îngrijorată dacă nu mi-ar răspunde. Adică mă îngrijorez dacă nu îmi răspunde 2 ore după ce ne-am vazut X_x
A, şi dacă ea îţi spune adevarul, nu renunţa la relaţia voastră! Oricum ar fi nu o să repete greşeala!
Sper că te-am ajutat. Succes în continuare!

| Anastasia27 a răspuns:

Daca incercam putin logica, dupa parerea mea, vrea sa fie singura sau nu vrea sa mai fiti impreuna si nu stie cum sa iti spuna. Acum haide sa fim seriosi te putea suna de la tatal ei, totusi aveti aproape un an impreuna, din respect pentru relatia voastra cred eu ca putea sa iti dea o explicatie normala si nu o scuza gen " s-a stricat telefonul ".
Eu vorbesc din perspectiva mea, de fata, de iubita, ce as face. Ar trebui sa iti dea de gandit putin, e o relatie serioasa, tu i-ai face ei asa ceva? Nu cred.
Idei mai am multe despre ce ar putea fi, daca vrei poti lasa mesaj pe privat cu fb, sau mess.
Totusi gandeste-te logic, ti-am zis, ti se pare normal? happy