| abbeydawnxx a întrebat:

big grin
Anul trecut, din mai pana in septembrie am fost cu un baiat dintr-o clasa cu un an mai mare. Peste vara, nu ne-am vazut deloc, doar vorbeam pe mess si puteam sa imi dau seama ca se termina relatia. Colegele lui imi ziceau ca lui ii place de o colega de-a mea, dar eu eram OK cu asta, nu stiu cum.
In septembrie, cand a inceput scoala el nu ma baga deloc in seama. Ii ziceam colegei mele pe care o placea si ea stia asta, cat de mult inca imi placea de el. Ea imi dadea sfaturi si asa mai departe, dar in timpul asta ei doi erau impreuna.
Am aflat asta cu o saptamana dupa ce el a intrebat-o pe ea. Nici macar nu se despartise de mine, m-a lasat cu ochii in soare fara vreo explicatie.
Ei s-au despartit dupa ceva timp, iar el a intrebat alta colega de-a mea daca vor sa fie impreuna. De vreo 4 ori s-au despartit si impacat!
Ei bine, dupa ce s-au despartit ultima data, el a inceput sa vorbeasca cu mine. Sa isi ceara scuze pentru modul in care ne-am despartit si in final sa ajungem sa ne impacam din nou.
Acum sunt cu el din nou, dar un prieten mi-a zis ca el i-a spus acum cateva zile ca sta cu mine o luna si dupa vede ce face.
Nu vreau sa sufar din nou din cauza lui, schimba fetele mereu si nu cred ca pot sa il fac sa renunte la obiceiul asta.
help plssad

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Daca tie iti place sa fi folosita de el ca o soseta asta este,iti place sa te ia asa si apoi sa te arunce si iarasi sa te ia?
fii serioasaoh go on
nu o sa se schimbe niciodata!
lasa-l si tu pe el asa cum te-a lasat si el pe tine i faseste-ti altul! nu te merita!
de ce sa stai si sa plangi pentru cineva care doar isi bate joc, cand poti sa fi fericita langa ineva care te iubeste!
sfatul meu este sa il lasi cat mai repede pentru ca sunt destui baieti, nu e singurul pe lume!

| Aliiinuuus a răspuns:

Cel mai bine este sa ii platesti cu aceeasi moneda, cauta un baiat si incearca sa fii cu el, si sa ii dai papucii actualului tau prieten.

| EmySweety a răspuns:

De ce vrei sa fi cu un baiat care face asta? E evident ca ceea ce cauta el nu e ceva serios si ca e un perde-vara autentic. Sfatul meu sincer, gaseste-ti pe altcineva si arata-i astuia ca tu nu vei fi niciodata "inca una" din cuceririle lui. Bafta! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un profitor,lasa-l in pace, incearca sa treci peste asta, daca nu te va face sa suferi de fiecare data

| BebelushaRoz a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este sa te desparti tu de el. Prin ce i-a spus prietenului lui, dovedeste ca nu vrea o relatie serioasa, ci doar distractie, iar cand se satura de tine, te lasa cu ochii in soare. Sa stii ca nu e un sfarsit de lume ca nu te place un baiat, chiar daca asa ti se pare la inceput. Mai bine gaseste un baiat care sa te pretuiasca pentru ceea ce esti si uita de acesta. Pentru el esti doar o alta fata pe care a cucerit-o. Mai bine arata-i ca nu iti pasa, fii indiferenta, iar cand o sa vada ca nu iti pasa o sa faca pe dracu-n patru sa te cucereasca.
Sper ca te-am ajutat!
Funda?:*

| AndreiHD a răspuns:

[ Intrebare : Ai mai mult de 12 ani? ]. Ar trebui sa nu mai vorbesti cu el si practic tu nu ai fost cu eloh go on... Pentru ca ce e aia pe mess? Intr-o relatie iese cuplu' la intalniri...