| NiculaiMarianTraian a întrebat:

daca am facut sex ( dezviriginare) cu prezervativ si am luat si ellaone dupa 3 zile, dar am pus degetele pe vagin cu foarte putina sperma, raman insarcinata?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe? adică în exterior? și pentru asta a luat pastila aia? bă lăsați-vă de făcut sex până aveți măcar cunoștințele unui copil de clasa a 7-a despre asta, mulțumim. o omori pe fata aia de proști ce sunteți că nu puneți dracu mâna să vă informați înainte să faceți ceva, și singura ta grijă e dacă rămâne însărcinată nu că ai băgat o doză periculoasă de hormoni în ea cae pot s-o afecteze

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intr-adevar ai procedat exact asa cum este descris in aceasta intrebare, atunci unicul/singurul raspuns pertinent poate fi exprimat prin urmatoarea fraza : Lipsa celor mai simple si elementare informatii in privinta vietii sexuale, a stat la baza unei actiuni de o atat de crasa/grava IRESPONSABILITATE. Astfel se adevereste faptul ca prostia reprezinta starea care de regula genereaza si provoca actiuni greu de crezut si imaginat. Sa ai parte de sanatate, fiindca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva!

| NiculaiMarianTraian explică (pentru corbulalbrosu):

Deci poate ramane insarcinata sau nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

In primul rand trebuie sa intelegi urmatoarele aspecte :
-- Fiindca : NU ai precizat daca sexul a fost intretinut in ZILELE PERIOADEI FERTILE sau NU,
-- Fiindca : O sarcina poate sa ia nastere NUMAI si NUMAI in cazul in care SPERMA ajunge IN VAGIN in 1-a sau in toate cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual,
-- Fiindca NU ai precizat in ce moment al ciclului menstrual a avut loc actul sexual, reiese ca devine cu totul IMPOSIBIL de dat un raspuns sigur daca a existat posibilitatea de a se forma SARCINA si de asemenea NU se poate stabili daca pastila avortiva ellaOne a fost folosita CU FOLOS sau a fost folosit INUTIL?
-- Fiindca : NU ai precizat daca degetele manjite cu sperma au fost BAGATE IN VAGIN sau acea mana a fost atinse de zona exterioara a ''pasaricii'', undeva in afara VAGINULUI
--- Fiindca exista atatea NECUNOSCUTE este cu totul IMPOSIBIL sa se poata formula UN RASPUNS OBIECTIV SI CORECT
--- Fiindca cu ghicitul in carti, in bobi sau in stele ori cu datul cu presupusul sau parerea se ocupa MamaOmida sau celebrele ghicitoare - vrajitoare Melissa si Vanessa. trebuia sa le adresezi lor intrebarea.
Pastila ellaOne in mod sigur isi va face ''datoria'' care se va manifesta in lunile urmatoare prin multe multe ''dureri de cap''

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai folosit prezervativul pentru ce ai mai luat pastila?

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Nu rămâi. Ejacularea trebuie sa aibă loc în vagin pentru o potențială sarcina. Multa sănătate!

| 0P1 a răspuns:

Da