| Silviaemma a întrebat:

Daca ma masturbez imi pierd virginitatea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Prin masturbare nu se pierde virginitatea. Virginitatea se pierde doar/numai in momentul si prin intretinerea unui contact dintre himenul/vaginultau si un penis real/adevarat barbatesc adica a sexului de dezvirginare. Este IMPOSIBIL ca o fata de una singura sa se Autodezvirgineze. Printr-o masturbare mai neatenta sau in urma introducerii in vagin a unor obiecte mai groase se poate produce lezarea sau chiar deteriorarea/ruperea completa si definitiva a himenului si astfel sa apara DEFLORAREA "pasaricii", insa acea deteriorare a himenului NU reprezinta procesul de dezvirginare. Multa sanatate!

| Silviaemma explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc!

| Silviaemma explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult!

15 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu. Virginitatea se pierde in urma unui act sexual cu un baiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emilian65):

Unde ti-a spus asta la biserica?

| SG1995 a răspuns:

Nu, virginitatea este curmată de penis nu de degete și jucări sexuale, adică ca să numai fi virgină trebuie să faci sex pe bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci dupa unele raspunsuri sa inteleg ca virginitatea e o chestiune de principiu si nu una fizica? Deci daca te masturbezi si iti rupi hymenul stai linistita ca daca mergi la doctor el o sa iti spuna ca esti virgina. Tu o sa zici nu pentru ca nu a fost cu penis si el o sa zica mda! Imi spune careva ce inseamna test de virginitate atunci?

| Silviaemma explică (pentru anonim_4396):

Himenul este o chesie in vagin care este vizibilă. Daca pierzi himenul inseamna ca nu mai esti virgina. Adica ai facut sex cu un baiat. Iar din cate am inteles si eu daca ma masturbez nu imi pierd virginitatea.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Virginitatea reprezinta o notiune/o conceptie psico mentala, imateriala, invizibila. Testul de virginitate reprezinta o INEPTIE, fiind un barbarism practicat de niste habotnicii religiosi islamisti IMBECILI lipsiti de cele mai elementare notiuni medicale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Inteleg perfect ce spui tu. Dar conceptia moderna actuala este ca pierderea virginitatii si deflorarea este conceput in societate ca fiind acelasi lucru. Asta si explica faptul ca sunt multe intrebari in care unii baieti se intreaba daca iubita lui mai e virgina pentru ca nu a curs sange., pentru ca avea himenul rupt pentru ca x motive. si sunt foarte suparat ca ea nu mai e 'virgina'. Ceea ce ai spus tu mai sus despre destul de virginitateca e o ineptie sunt perfect de accord doar ca nu a fost practicat doar de islamisti...a fost practicat inainte de ei de crestini. Ei doar au preluat-o practica si au dus-o la 'perfectiune'.
Problema e ca in zilele noastre sunt lucruri care sunt confuse. Daca toata lumea at sti ce inseamna la nivel theoretic virginitatea (ca ffind o notiune) atunci nimeni nu at mai avea nici un dubiu sau intrebare legat de aceasta. Dovada e ca majoritatea sunt confuzi..de aia atatea intrebari pe subiect.
Sunt multe concept care se schimba de-a lungul timpului iar dupa parerea mea in zilele de azi virginitatea este aptroape suta la suta conceputa ca si deflorare. Sunt barbate care nu vor neveste virgine. Explica-i tu la ala ca e doar deflorata cu un dildo sa nu isi faca probleme fata e o sfanta etc. Sper ca ai inteles ce am vrrut sa zic. Conceptele nu sunt statice se schimba pana devin o noua norma cu alta definitie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviaemma):

Da ai dreptate pana la un punct. Tu ai o definitie foarte ingusta a masturbarii. Masturbarea nu inseamna doar sa iti mangai clitorisul si labile. Masturbrea inseamna si sa iti introduce un obiect de dimeniunea penislui in vagin in care caz se rupe hymenul. In general femeile se refera la tot spectrul de masturbare cand vorbeste despre asta nu doar la mangaierea clitorisui.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea populatiei este "confuza" din cauza nivelului precar de scolarizare si educatie, de lipsa informatiilor corecte, de necunoastere a celor mai simple si elementare notiuni de cultura generala chiar si de nivel prescolor in foarte multe cazuri. Acceseaza Wax populi si te vei convinge de nivelul de cultura a acelei "mari majoritati" https://www.youtube.com/watch?v=awwPcxmrxzU;; https://www.youtube.com/watch?v=R_cWgq31_MU;; https://www.youtube.com/watch?v=lmB3ywZMA88;; https://www.youtube.com/watch?v=L8O2rp_b5rM;; https://www.youtube.com/watch?v=EZX31sIhzTs;; https://www.youtube.com/watch?v=72LYRnZzwOk NO COMMENT. =)) =))

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si ca sa mai adaug si din cauza religiei care ii afecteaza pe multi in modul de gandire, preferand sa ia dogmele si conceptiile bisericii in serios si nu logica si documentarea.

| MasterFlo a răspuns:

Nu, de loc

| Mastirius99 a răspuns:

Daca esti fata, si bagi dejetul, Da poti pierde virginitatea