| mariusica2019 a întrebat:

Daca seara m-am masturbat si a doua zi pe la amiaza am facut-o cu prietena mea neprotejat, este posibil sa ramana chiar daca nu am facut dus si nici nu am urinat? Adica mai era ceva pe"teava" cat sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

In mod normal dupa o ejaculare iti vine a urina! si astfel se elimina de pe,, teava,, cum zici tu tot. Daca nu ai urinat si ai facut neprotejat da sunt sanse sa ramana insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza observatiilor si studiilor medicate a reiesit si se apreciaza ca intreaga cantitate de sperma care ramane in uretra penisului dupa ejaculare, se scurge in decurs de 3-4 ore. Reiese ca odata cu scurgerea completa/in intregime a intregii cantitati de sperma in cele 3-4 ore, in proportie de peste 98-99% dispare si posibilitatea dar si probabilitatea ca in uretra sa mai poate sa ramana, sa existe spermatozoizii vii si motili dupa trecerea celor circa 12 ore. Sanatate!

| mariusica2019 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci pot sta linistit ca nu se intampla nimic

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai făcut-o neprotejat bineînțeles că poate rămâne însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat
| Gofigi a răspuns:

Ar trebui să faci baie mai des