| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda sunt foarte îngrijorată prin februarie am avut un contact neprotejat, în luna februarie, martie și aprilie mi-a venit menstruația dar cu 10 zile înainte de termen adică a fost dereglata și a tinut câte 5 zile timp în care am avut menstruatie, în luna februarie am făcut doua teste care au ieșit ambele negative, nu am grețuri și nu am nici un fel de semn cum ca as fi însărcinată dar luna asta mi-a întârziat 18 zile menstruatia, se poate totuși sa fiu însărcinată? Simt câteodată ca niște gaze prin stomac și ma tot gândesc sa nu fiu însărcinată...precizez ca azi mi-a curs un lichid cu tenta spre sânge dar a dispărut apoi nu a mai curs nimic...

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Nu esti insarcinata.
Am avut multe astfel de intamplari. Menstruatie neregulata, balonari si chiar senzatii de greata.
Lucruri de genul asta se pot intampla daca ai facut brusc o schimbare in alimentatie, sau in activitatea fizica.
Poate a intervenit o dereglare hormonala.
Sfatul meu e ca atunci cand ai prima ocazie sa mergi la un medic ginecolog, pentru a vedea daca ai nevoie de un tratament hormonal.
Scurgerile colorate pot fi de la o infectie.
Succes.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu ai facut sex neprotejat prin aprilie nu ai cum sa fi gravida, mergi la ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci ți-a venit 3 luni menstruația și tu crezi că e posibil să fii însărcinată?big grin Te minte și testul...
La doctor nu ți-a trecut prin cap să mergi?

| NicoletaNico18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am posibilitatea sa merg la medic acum pentru ca nu subt în tara. Credeți că sunt însărcinată?