| Pufiiix a întrebat:

de 2 saptamani st impreuna cu un coleg. in prima saptamana totul a fost numai "lapte si miere" dar in cea de a 2-a s-a s-au schimbat multe. el s-a imbolnavit si nu a venit 3 zile la scoala iar in weekend nu ne-am putut vedea din acelasi motiv... in acest timp am vorbit destul de putin cu el... dimineata nu intra pe mess, seara la fel si in unele zile nici la telefon nu raspundea. intr-un fel am incercat sa il inteleg prin faptul ca e bolnav si ca st parintii mereu prin zona sa aiba grija si de aia nu m-a putut suna (suntem in retele diferite), dar ma gandeam totusi ca nu murea pentru 0, 7 centi sau cat este un mesaj si sa imi spuna ca nu poate sa vb din motivu ala si ca sa imi mai dea si mie vreo veste, sa stiu ca traieste.
azi venit la scoala si cand ne-am intalnit decat mi-a dat un pupic mic exact cum fac copii mici cu mamele lor si dupa mi-a spus ca mai mult de atat nu poate ca e racit. intr-un fel am zis fie ca tine dar totusi in restul zilei niciun contact din punctul asta de vedere, doar m-a tinut in brate si atat. acum cand am ajuns acasa iar nu a intrat pe mess... si mai este o problema: faptul ca el nu mi-a spus ca ma iubeste face 2 face, doar pe mess.
acum intrebarile mele sunt: el tine la mine cu adevarat? este interesat de aceasta relatie?(sau sta cu mine doar asa ca sa se afle in treaba.)

pls help! chiar incep sa fiu dezamagita de relatia asta dar nu vreau sub nici o forma sa renunt la ea...

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Sincer eu nu cred ca ar sta cu tine doar asa ca s apiarda timpul! daca ar fi asa ar prefera sa-l piarda cu prietenii sau dc nu din floare-n floare!
incearca sa vb cu el,vezi cu ce te argumenteaza.sp ca incepi sa te simti in plus, ca simti ca nu mai ai rost langa el, ca il iubesti enorm si ca ai vrea ca totul sa fie bine intre voi!
vb cu el! cea mai buna solutie!

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey,fetita, dupa 2 saptamani de relatie, el SIGUR nu te iubeste. Dragostea nu apare atat de repede.Indragosteala,da.Dar aiai e alta poveste.

Sa fii multumita ca tine la tine si ca te respecta, caci abia aveti 2 amarate de sapatamani impreuna.Doar nu vroiai sa-si taie venele de dorul DOAR dupa cateva zile fara tine.Mai se pune problema ca unii se acomodeaza greu cu gandul ca iubita/iubitul e in aceiasi clasa.El trebuie sa se concentreze si la invatat, nu la ce decolteu ai tu sau ce ar putea sa iti faca pe catedra...deci nu mai exagera.

Mi se pare ca tu vrei sa grabesti lucrurile si n-ai idee ce penibile suna pretentiile tale dupa doar 2 saptamani de relatiehee hee.

Fii mai isteata si lasa lucrurile sa vina de la sine.Baiatul nu te-a dezamagit cu absolut nimic.Totul e doar in capul tau.

| just4amdb a răspuns:

Personal, cred ca este un semn ca nu ar mai vrea o relatie. Fie a intervenit monotonia pentru el sau nu este o fire romantica, care sa se daruie complet persoanei "iubite".
Imi pare rau sa-ti spun dar din partea lui pare a fi un semn cum ca ar vrea sa incheie relatia si nu stie cum sa-ti spuna. Oricat de racit ar fi, ar putea sa intre pe messenger sau sa te sune, daca intr-adevar te-ar iubi. Diferenta dintre pasiune si iubire este ca pasiunea si dorinta apare la inceput si se duce cu timpul daca nu ajungi sa iubesti persoana de langa tine si sa te simti bine in prezenta ei.