| TanyaTania334 a întrebat:

De aproape 3 sapt de la primul contact sexual, inca am dureri in zona ovarelor ca si cum mi-ar veni menstuatia. Este posibil sa fie o afectiune grava?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazurile in care actul sexual de dezvirginarea s-a produs cu multa greutate si durerea suportata a fost foarte intensa si la fel s-a intamplat si in cazul urmatoarelor 3-4 acte sexuale, atuunci in muschii vaginului si cei ai uterului se acumuleaza si depune acid lactic intre fibrele musculare si apare febra musculara care se poate manifesta si provoca senzatii de durere difuza uneori chiar si pe parcursul a cateva saptamani pana ce va dispare in totalitate. Multa sanatate!