| FanOfPostMalone a întrebat:

De cateva luni simt pofta de a săruta, menționez ca nu am mai avut primul sarut si nici iubit. Am 13 ani. Nu stiu, simt asa pofta de a săruta. O colega m-a intrebat acum 2 zile daca vrea sa ne sărutăm iar eu am zis nu pentru ca nu am mai avut primul sarut si nu am vrut sa il stric. Si simt asa pofta asta de a săruta un baiat. E normal? Ce sfaturi imi dați?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani ai asemenea pofte?
Nu crezi ca esti mult prea mica pentru asa ceva?
Pupa papusile, pupa-ti prietena ce ami buna si focuseaza-te pe carte, ca aia este chiar importanta la varsta asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca de la o anumita varsta care de obicei incepe cam din momentul inceperii pubertatii sau a adolescentei timpurii, se declanseaza activitatea hormonala care are drept urmare si manifestarile tot mai intense reprezentate de sentimentele cat si dorintele de natura amoroasa si/sau sexuala. Bineinteles ca acea senzatie care te anima de a te saruta cu un baiat ''dragut'' este si logica si rationala si ceva absolut normal sa apara, sa existe. Multa sanatate!

| ngllllll a răspuns:

Sarut-o pe mama si pe tata laughing
P.s. tot ce tine instincte e rau. Omul este singura fiinta care isi supune instinctele mintii. Fi om.

| antoniaidk a răspuns:

Dacă ești fata,și vrei sa saruti un baiat e Ok.laughingești adolescenta,vârsta pubertății, ai multi hormoni, etc.e perfect normal. daca simți nevoia sa te saruti eu zic sa o faci, nu e asa important cu cine te saruti prima oara, nu e cine stie ce gen dezvirginare sau ceva

| Rux2000 a răspuns:

Eu spun sa stai linistită in banca ta pentru ca primul sărut se da pe la 14/15 ani nu la 12/13. Nu cumva simți pofta si de futai? In ziua de azi nu ar fi un lucru wow

| TimmyTim a răspuns:

Ai 13 ani.
Gândește-te la rândul de mai sus și îți poți da un răspuns singura.
Ești un copil imatur. E normal.
Așteaptă, o sa ți treacă!
Și oprește te din a te uita la tot felul de filme de dragoste și etc. care te fac sa îți "doresti" asta.
Copilărește. Nu încerca să te maturizezi mai repede de cat ar trebui.
Un sărut acum duce la o relație. O relație la vârsta ta mai mult de o luna nu o sa țină.
Potolește te. Gândește-te la ce ți am spus.
Sper ca m ai înțeles.