| BlueApple_4180 a întrebat:

TPU! De ceva timp am inceput sa vorbesc cu un baiat din scoala. Culmea avem clasele una langa cealalta, desi pana acum 2 luni abia daca ne salutam. In urma cu o luna i-a zis unei prietene ca ma place, mi-aspus si mie mai apoi, dar a mai adaugat si ca n`ar trebui sa fim impreuna datorita faptului ca `am strica relatia de prietenie dintre noi` astfel. Vorbeam non-stop. Ma suna, il sunam... Am avut o problema, cand am stat acasa o saptamana. El si prietena mea au fost singurii care ma sunau zilnic sa vada cum ma simt. M-am atasat enorm de el, doar ca. de o saptamana s-a racit de mine. Nu ma mai suna, nu`mi mai da mesaje, abia daca ne mai vorbim. Am incercat sa vorbesc cu el despre asta. I-am multumit pentru faptul ca mi-a fost alaturi atunci si i-am zis ca vreau sa-i fiu si eu. Mentionez ca scuza sa a fost ca mama lui e in spital si are foarte multe pe cap. A zis ca nu ca nu vrea sa-i fiu alaturi, doar ca sa-l inteleg pe moment. Nu stiu ce as putea intelege din asta. dar ok. Am incercat. Luni el incepe la 12, iar eu la 11, avand prima ora sportul. L-am sunat dimineata si i-am zis la final ca nu mai pot sa vorbesc pentru ca ma imbrac sa plec. Apoi cand am ajuns la scoala el era in cutea scolii. Aseara am intrat pe mess, mi-a zis "buna, ce faci?" si apoi dupa ce am vorbit 3-4 minute a iesit de pe mess.
Ce ar trebui sa inteleg din comportamentul sau? Ma place, stiu asta. Mi-a demonstrat-o de mai multe ori prin multe feluri, dar de ce se poarta asa?

Răspuns Câştigător
| cosminnnellu a răspuns:

Salut sfatul meu este sa vorbesti cu el,dar nu la scoala,invita-l la o plimbare mai ales ca zilele astia o sa fie cald,care este scopul plimbarii? scopul plimbarii este ca u sa ii implementezi ideea ca nu are importanta ca sunteti prietenii si ca va intelegeti bine,in ciuda chestiei asteia puteti forma un cuplu,el bineinteles temandu-se de faptul ca atunci cand ve-ti pune capat relatiei nici prietenii nu veti mai fi,dar ii poti spune ca dupa ce nu o sa mai fiti impreuna, puteti ramane prietenii si sa va intelegeti la fel de bine ca acum, si plus de asta la o plimbarica va cunoasteti mai bine si restul vine de la sine pup si multa bafta:*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil ca el te iubeste doar ca pe o prietena si nimic mai mult, el ti-a spus atunci ca nu vrea sa strice relatia voastra de prietenie. Nu are rost sa te iluzionezi asa cu el vei gasi altul mai tarziu de care sa iti placa.

| AdelinaChp a răspuns:

Pai draga deci hai so luam cu inceputul. Daca zici ca mama lui e in spital si chestii, saracu probabil chiar e ingrojorat, poate e intr-o stare mai deprimata... poate nu mai are chef in anumite situatii. Eu te inteleg ca ai vrea sa-ii fi apropae dar acu nu trebuie sa va sufocati si sa vbiti non stop. Mai lasa-i si lui putin spatiu sa`si mai puna gadurile la olaltawinking probabil el chiar nu mai are subiecte de discutata, salut, salut si gata... ca doar stii vb aia " mai rarut cai mai dragut tongue

deci intelege-l si lasa-i putin intimitate si timp de gandirewinking o sa vezi ca dupa un timp vedi devenii la fel de apropiati

| Cosmin a răspuns:

Frate, putinii oameni zdaveni la cap din tara asta se chinuie sa supravietuiasca, iar restul ghici ce fac? Pun intrebari cretine, asa ca prezenta! Ce grija au copiii din ziua de azi pe la scoala! In loc sa invatati sa mai scadeti din procentul de 47% de semi-analfabetism, voi va indragostiti de toti ciumpalacii! Vai de viitorul nostru!