| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.De ceva timp m-am împrietenit cu o fata, vorbeam mult împreună ieseam si toate cele.Începuse banchetul de sfarsit de generală. Multa distractie, dans, băutură..Mai discutăm cu colegii dar cu ea vorbeam cel mai mult..In fine..Plec cu băieții de la clasa mea si încă cativa de la cealalta sa cumparam niste bere, cand ne întoarcem si stam pe terasa si discutăm apar 2 baieti mai mari cred ca lucrau acolo care au fost foarte de treabă si ne-au dat o sticlă de vin si whiskey.M-am imbatat(la mine cand se intampla asta mintea mea e constientă dar cand gândesc ceva zic total altceva)Începuseră momentu lcand trebuia sa dansăm cu fetele si toate dansurile care au fost cele mai multe au fost cu ea si cand vine dansul lent am simtit un fel de atractie fata de ea si am simtit nevoia sa o sarut(Asta e faza de la banchet restul nu zic ca nu mai are legatura)De atunci am mai vorbit vreo 2 zile pe mes dar nu mai era la fel..Si nu mai ținem legatura, am lasat-o in pace, si asa venise liceul si eram foarte ocupati.Acum o saptamana(cred ca a trecut o saptamana)Îmi da mesaj si începem sa vorbim, era totul ok devenise totul la normal si intr-o seara ma intreaba daca vreau sa merg cu ea la un film horror(Insidious Last Key). Când am intrat in cinema asteptand-o intr-un final apare si ea, nu stiu daca e pentru ca nu o mai văzusem dar era foarte frumoasa(in mintea mea mergea cu slow motion)prin timpul filmului ma mai joc speriand-o in momentele cand mai apar si jumpscare-urile(eu normal nu simtisem nimic pentru ea nici măcar atunci cand am pupat-o)dar de data asta era diferit..In timpul filmului ma tot apropiam de ea am si avut o tentativă sa o sărut iar dar nu a mers si bine ca nu a observat, la sfarsitul filmului am condus-o pana la un anumit punct, a zis ea ca e suficient a zis ca se duce la mama ei la munca si ne-am luat in brate si am stat mult timp împreună.Nu stiu cum dar râzând am intrebat "vrei sa simulam cum a fost la banchet?" Si ea râzând a zis "Da e bine sa vrei" si am avut un moment de ezitare dar pana la urma m-am apropiat si am pupat-o..Pana si ea s-a apropiat. După ce ne despărțim din sarut ne zicem pa si plecam pe drumurile noastre.I-am dat mesaj ziua urmatoare ca "îmi pare rău pentru ca m-a luat valul" am intrebat cum de a acceptat si zice ea "Purtam tocuri si m-ai tras spre tine si puteam cădea" (adevarul e ca purta tocuri dar nu am simtit ca se lasa pe mine ca si cum ar putea cadea) si i-am zis ca o plac dar ea a zis ca "Am avut destul de multe experiente neplăcute de genul si nu simt ca vreau încă o relatie momentan". Intrebarile mele sunt:
1.Ce parere aveti despre toata faza?
2.Credeti ca e pe bune scuza aia cand ne-am sarutat?
3.Sa continui sau sa o las? Oare ma place dar ii e frica?

După asta conversațiile noastre iar nu prea mai sunt asa ok, eu ii mai dau mesaje cu cate o inimă pe acolo dar eu simt cand îmi da ea mesaj îmi da doar ca sa fie ea politicoasă.Am intrebat-o direct ca daca nu era problema asta as fi avut sanse si a zis "Daca ieseam împreună mai des poate ca da"
Multumesc din suflet daca ati avut chef sa citiți toata postarea si imi pare nespus de rău ca e asa lunga

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu e pe bune scuza, wtf laughing) Cred ca e cea mai lame si penibila pe care am auzit-o pana acum. Fata asta te place dar nu prea vrea s-o arate iar tu nu mai fi asa molau cu astea cu "imi pare rau ca m-a luat valul". Ai vrut s-o saruti, ai sarutat-o, te-a lasat inseamna c-a vrut si ea nu trebuie sa-ti ceri atatea scuze

| DerpRo69 a răspuns (pentru Adry05):

Eram sarcastic cand am zis ca imi pare rau

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

În primul rând, trebuie să-ți dai seama dacă o placi. Din ce am citit, ești încă în dubii.

Dacă da, trebuie s-o inviți tu undeva. Cred că te place, dar nu știe exact ce anume vrei tu și de-aia ezită puțin. Oricum, ea te-a invitat, e rândul tău. Dacă refuză, o mai poți invita o singură dată, în altă zi. Nu de încă 20 de ori, nu te rogi de ea. Dacă acceptă, ieșiți, și undeva pe la final când vă plimbați sau o conduci acasă, îi spui că o placi (și vrei să fii cu ea). Dacă zice altceva în afară de "te plac și vreau să fim împreună", o saluți relaxat și pleci. Fără pupat și fără nimic. Și nu o mai bagi deloc în seamă până nu o face ea. Și o s-o facă, crede-mă. Iar atunci îi zici că nu ai chef de copilării, dacă vrea să fiți împreună, să-ți spună, iar dacă nu, să te lase în pace. Orice tâmpenie cum că a avut experiențe neplăcute sau mai știu eu ce, sunt doar scuze de care nu ar trebui să-ți pese, lucru pe care i-l spui, neapărat.
Nu trebuie să îți pese dacă se oftică și pleacă, sau dacă nu te place, sau dacă pierzi prietenia cu ea. În fond, nu asta ai vrut, tu voiai ceva mai mult. Dar n-o să se ajungă aici, pentru că te place. Nimeni nu acceptă să iasă cu tine (te invită personal chiar) și te sărută(sau acceptă să fie sărutată) dacă nu te place.

Și încă ceva. Ești prea de treabă. Fii puțin mai "rău".

| sofisis a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai si eu ce mai scriu? Ca ai scris fix ceea ce as fi scris si eu....hua!

| LoveSleep a răspuns (pentru sofisis):

Scrie și tu la fel, să vedem cui dă fundă.

| sofisis a răspuns (pentru LoveSleep):

Dau copy-paste. laughing)

Tie iti da ca ai scris primul.

| Adry05 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mie mi-a dat, hahaha

| alina2k18 a răspuns:

Ce romantic laughing
eSti virgin?