| Firefox a întrebat:

De ceva timp,ma aflu intr-o mare dilema,ca sa-i zic asa si,as avea nevoie de ajutorul vostru,sau ma rog,de un sfat,o parere,ceva.

Marea mea "problema" e un baiat,.

Ei bine,totul a inceput acum o luna si jumatate,mai exact intr-o seara,cand, am primit un mesaj de la baiatul pe care-l plac...ok, i-am raspuns, am vorbit in seara aia vreo ora si jumatate prin mesaje.

la vreo cateva zile, iar m-a cautat, la fel, trimitandu-mi mesaj...si iarasi am vorbit.

dupa asta, timp de aprox 2 saptamani, el a fost plecat din tara.dar, chiar si asa am continuat sa vorbim.ba mai mult, intr-una din seri, el m-a intrebat la un moment dat:"socru` meu ce face?", la care eu i-am raspuns in felu` urmator:"daca ne gandim la aceeasi persoana, sa stii ca e bine etc."..si el mi-a raspuns:"da, ne gandim la aceeasi persoana, adica la tatal tau"...(tin sa precizez ca el e prieten cu tatal meu, se cunosc foarte bine).

saptamanile alea 2 au trecut, el s-a intors in tara si tot a continuat sa-mi trimita mesaje, eu i-am raspuns si tot asa..ne ziceam unul altuia ce-am mai facut,etc.

de-o luna jumate incoace, am tot vorbit, mereu imi trimitea mesaje, dar de vreo saptamana incoace a "lasat-o " mai usor cu mesajele.

apropo, familia lui are o afacere, in fine, nu asta e important....important e faptul ca in perioada asta, lunile astea el are foarte multa treaba si, cred ca asta e motivul pentru care nu prea a mai avut timp de mesaje in ultimele zile.
am uitat sa precizez ce era mai important, eu am aproape 21 de ani, iar el aproape 24, deci intre noi e o diferenta de 3 ani jumate.

tin sa mentionez ca, de fiecare data cand ne intalnim pe strada, ma saluta, si imi zambeste, dar in tot timpul asta nu am avut niciodata ocazia sa vorbim fata-n fata...sau sa iesim pe undeva.

ba chiar,acum ceva timp,i-am batut un apropo,ca sa vad ce zice, ce ganduri are, dar a cam ocolit raspunsul, n-a zis nici da, dar nici nu.

prietena nu are, stiu sigur, chiar el mi-a zis.si mi-a mai zis ca vorbeste cu mine oricand vreau eu, ca nu-l deranjez.

era sa uit..prin mesaje,mereu a fost sincer cu mine,imi zice tot ce facea,imi vorbeste cu "draga",imi trimite pupici, etc.

.....au fost multe semne,care,mie una,mi-au dat de inteles ca ma place.

zilele trecute,vorbeam cu o prietena si ea m-a sfatuit sa mai astept un timp,pana isi mai termina treaba si sa vad ce are de gand.

ultima lui relatie serioasa s-a sfarsit destul de urat,in sensul ca a fost inselat de fata respectiva si asta ma face sa cred ca are si o oarecare teama in suflet, teama sa nu pateasca din nou acelasi lucru.

oricum, din ce am apucat sa discut cu el prin mesaje, mi se pare un baiat sensibil si sincer, chiar daca, nu lasa sa se vada acest lucru.

acum, va intreb pe voi...ce credeti despre toata povestea asta? oare chiar ma place sau doar ma amageste?
p.s.va rog, raspunsuri sincere si serioase!

Multumesc!

6 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

De ce nu il intrebi pe el.de ce nu incerci sa porti o discutie sincera cu el. dialogul e cea mai buna solutie

| neutrino a răspuns:

De cate ori pe saptamana pui acest text?

| stresat a răspuns:

Invita-l sa iesiti odata in oras si vezi ce intentii are. In functie de cum se poarta cu tine si de ce iti zice, iti vei face o parere despre cum sta treaba intre voi.

| DaSuntAnonima a răspuns:

Poate i`ai dat impresia ca nu esti interesata. poate cauta mai multa bagare in seama de la tine...zi`i si tu ca ti`e dor sa vb cu el ce mai afce unde umbla :)) poate umblati impreuna :P... cica diferenta 3 ani jumate
eu am 17 ani iubitu are 25 :| si suntem impreuna de 2 ani cu rele si cu bune :P
hai. sari pe treaba http://www.youtube.com/watch?v=6ZUCynfo0BI

| MiaAtasiei a răspuns:

Uneori cand un baiat este ranit incearca sa si gaseasca o baza, un sprijin care sa l ajute.o prezenta feminina este cea mai buna pentru ca in felul asta ii umple si golul din suflet pe jumatate.depinde cum vrei tu sa apreciei asta. poate nu s-a gandit niciodata serios la faptul ca ati putea fi impreuna si totusi nu ar strica sa l intrebi deschis.sincer...cunosc un astfel de baiat care ma innebuneste...tot ce vorbim pe mess si prin mesaje par a fi dintr o alta dimensiune pentru ca atunci cand ma vede imi zambeste dar nu e aceeasi persoana pe care o stiu din mesaje.continua sa i fii alaturi dar intro anumita masura in care sa nu fii nici tu ranita.succes!

| imhere4u a răspuns:

Eu cred ca ori te place ori incearca sa aiba o cea mai buna prietena, dar sincer as merge mai bine pe varianta cu placutul. Dar totusi intraba-l daca te place si ce are de gand, doar ai 21 de ani, eu am 13.SUCCES!