| Biee16 a întrebat:

Bună, TPU. De ceva vreme plac un baiat care e mai timid sa zicem si nu prea stie cum sa se comporte cu o fata intr-o relatie, si el ma place. Am incercat sa fim impreuna o perioada dar nu imi placea la el faptul ca nu stia sa se comporte. Ce sa fac? As putea sa schimb lucrul asta la el? Si daca da, cum?

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Păi dat fiind că e persoană introvertită e normal să nu aibe cine știe ce abilități de sociale, și ca să schimbi un obicei rău la persoană fie ia introvertită sau nu e imposibil, dacă aceasta nu vrea, dar in genre e nevoie de rabdare, de multă răbdare.

| Carrie1 a răspuns:

Spune i cum ti ar placea tie sa se comporte, dar sa nu sune ca un repros, ci ca niste sfaturi...iar el daca va vrea ca totul sa fie bine, o sa incerce sa ti faca pe plac. Nu o sa reuseasca din prima, dar cel putin ii vei observa straduinta. happy