| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

De curând am cunoscut un baiat pe Instagram. Mi s-a parut foarte frumușel. I-am dat părere si a doua zi mi-a dat mesaj si am inceput sa vorbim in fiecare zi. De cele mai multe ori imi da mesaj si nu,nu o face seara cand se plictisește, ci dimineata. Am crezut ca poate fi vorba despre o posibilă viitoare relație, dar pe parcurs s-a dovedit a fi un baiat fără sentimente in sensul ca mi-a cerut sa facem sex la mine acasă. Nu e prima dată când mi se intampla asta. Am mai trăit o experiență de genul si nu am acceptat.
Am inteles ca e vorba despre o prietenie cu beneficii sau tipul e doar fuckboy.
El a zis ca nu vrea relație si mie mi-ar placea sa am o relatie cu el, dar nu doar în pat.
E posibil ca el, după ce o facem prima dată, sa se îndrăgostească de mine si sa fim impreuna? Si băieți, vreau sa stiu cum vede el situatia asta si pe mine ca persoana. Se poate sa fie un macho cu mai multe fete?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Studiile arata o chestie interesanta. Cu cat trece mai mult timp intre momentul in care partenerii s-au cunoscut si momentul cand fac sex pentru prima data cu atat relatia tinde sa dureze mai mult.

Nu zic ca o sa se indragosteasca de tine, asta doar el stie dar cu cat il faci sa astepte mai mult si petreceti mai mult timp impreuna inainte cu atat aveti sanse sa ramaneti mai mult timp impreuna.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu. O sa te vada ca pe "Booty call" adica tipa aia pe care o suna cand are chef de sex si n-are cu cine, bafta.

| RAY a răspuns:

Sa iti raspund si tie

daca omul nu vrea o relatie ce nu intelegi? crezi ca daca il pui in asteptare se va indragosti de tine si veti trai impreuna pana la adanci batranete? tu asta crezi, ce altceva sa vrea un aiat la varsta aia? nunta? inteleg ca nu vrei sa vazuta ca un obiect sexual dar daca nu vrea relatie asta e, vezi de unu care vrea relatie,nu inteleg de ce il judeca alti? nu vad nimic rau in a vrea doar sex, relatile duc la despartire, suferinta, amagire, iluzi

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuia sa te astepti la asemenea cerere, odata ce agati tipi online.
Daca nu vrei "doar sex" cu asta, da-i pace si cauta-ti unul pe care sa-l cunsoti personal, in viata de zi cu zi, ca sa poti avea incredere in el.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Răspunsul câștigător e o tâmpenie cum rar am mai citit. Îți spune ce vrei să auzi, nu și cum stau lucrurile în realitate.
Omul îți zice că nu te vrea decât ca pe un obiect, iar tu visezi cai verzi pe pereți laughing. O să-și facă treaba cu tine și o să se descotorosească de tine ca de o cârpă. Sau mă rog, o să te țină ca side chick, că doar ești disponibilă. Apoi o să plângi că n-ai văzut semnele de fkboy de la început, deși ele au fost acolo tot timpul. O să crizezi că se dă la altele și așa mai departe. Chestia asta e toxică și nici măcar n-a început încă. Ai puțină demnitate, că nu e singurul băiat frumușel din lume. Să te pui în genunchi ca un rahat cu ochi de pe Instagram să te placă, trebuie să ai o stimă de sine 0.
Și fii sigură că nu ești singura cu care face asta dacă a fost așa direct.winking

| Plato a răspuns:

Sub nicio forma!
Vei fi doar o statie, te trece in catalog. Toate isi zic la fel: de mine se va indragosti si ramane cu mine. Ramane pe dracu, iti face doar semn de bifat.
Te vede drept o statie, cum ti-am zis. Prima impresie ti-a fost corecta, e "fuckboy" si vrea doar beneficii, in rest n-are ce face cu tine.
Te asigur ca nu te vede mai mult decat un obiect sexual. Dupa cum ai putut vedea, e si țăran.
Tu ca persoana nu existi pentru el. Existi sub forma beneficiilor ce i le poti aduce, doar pe termen scurt.
In orice caz, nu-mi vine sa cred ca te-ai gandit macar sa accepti... e ingrijorator.

| Lioana a răspuns:

Din pacate baietii de genul asta isi pierd interesul atunci cand ajung sa faca sex cu o fata. Nu se indragostesc din asta, ba chiar ar putea sa le scada dragostea. Continua relatia dar numai pentru mai mult sex. Daca fata nu i-a cucerit inima pana atunci, dupa aceea devine mai greu. In timp vor deveni curiosi cum e cu altele si vor insela sau chiar abandona relatia.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Ce altceva ar putea vrea la varsta lor? sa se insoare,daca fetele viseaza ca vor muri cu primul iubit sunt vise, si eu am fost baiat si stiu cum e,nu inteleg de ce este nevoie de o nunta pentru sex sau relatie,daca baieti ar fi sinceri ar fi virgini pe viata, voua va plac minciunile, joaca, smecheria, drama

| OrdanKarris a răspuns:

Daca nu faci sex cu mine in primele 2 saptamani, daca ma faci sa astept aiurea, unul ca mine te lasa instant. Cu cat faci barbatul sa astepte mai mult cu atat isi pierde interesul.

| Georgexyz99 a răspuns:

Ai sa te gandesti mereu la el, ca esti proasta si asta iti place, doar ce iti e inaccesibil. Asa sunteti majoritatea, va credeti printese de nota 9-10, iar pe baietii de o teapa cu voi ii vedeti cu 4-5 puncte mai jos, "baiat bun, ciudat saracu', nu e material de relatie, e bun doar de bagat in Friendzone, doar ca sa ne tina noua de cald si sa ne alimenteze orgoliul prostesc, si sa ne mai aduca si flori, ca avem noi cu cine sa ne fu73m de fapt, avem optiuni, stim cum sa procedam, ala? Ala e prea trist saracu', nu e "fun", e prea serios, e prost, slab, frustrat, disperat, nu stie sa ne ia de sus, nu ne merita p1zd@, doar noi suntem importante". Si daca intr-un final ajungeti intr-o relatie cu un asemenea "specimen", va stresati si va agitati mai rau ca un Pepsi expirat, ca vezi Doamne, ăsta e prost si ma iubeste, puteam sa gasesc un baiat mult mai bun (alfa-dominant, cu experienta, cu bolid, muschi dezvoltati, si cu imaginea de profil cu un club sau locatie de fite si haine scumpe pe el, vestimentatie de cocalar etc.). Si aluia sincer care va iubeste, il considerati doar un fatalau si cautati mereu sa-i cautati nod in papura, si tot asa. Un baiat de teapa voastra ar sta doar de catelus pana va gasiti voi "ceva mai bun".