| Maryna78 a întrebat:

De curiozitate voi despre ce vorbiti la inceputul relatiei cu iubitul /iubita vostru /voastra? Eu nu prea stiu ce sa vorbesc cu el ceea ce ma deranjeaza. sad Ne intelegem bine, tinem mult unul la celalalt dar nu stiu ce sa vorbesc cu el. Ne plimbam, mai stam pe banca in parc dar nu prea vorbim asa mult. Vreau cat mai multe subiecte de discutie.

2 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Intreaba-l despre anumite lucruri care lui ii plac, gaseste pasiuni comune, asa veti avea ce discuta. Totusi asta ar trebui sa vina de la sine, nu sa iti spuna cineva despre ce sa vorbesti cu el, pana la urma e prietenul tau, nu?! big grin Bafta! Pa, pa happy.

| neutrino a răspuns:

Esti la inceput de drum si inca faci confuzie asupra termenilor folositi. Deja ai pretentia ca sunteti iubiti, dar nici nu aveti idee despre ceea ce trebuie sa vorbiti. Acest lucru se intampla atunci cand incepi o relatie prea devreme, fara sa-ti cunosti cat de cat partenerul, dar asa este cool. Este obligatia baiatului de a incepe si a dezvolta un dialog, de a cuceri permanent fata. In caz contrar, totul devine monoton si relatia se sfarseste inainte a se dezvolta.