| laviniabeluska11 a întrebat:

TPU! De obicei, când un băiat vrea o fată doar pentru a face sex cu ea o cauta mereu, de câteva ori pe zi? Eu vorbesc cu un băiat toata ziua, de dimineata până seara, mă sună mereu, doar asa, ca sa mă audă, îmi da mesaje and so on. Nu vorbim doar legat de sex, doar uneori. Vreau sa spun ca investeste timp. Ar face asta daca ar vrea doar sex?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e vorba ca vrea doar sex si ca dorinta sexuala ne impinge sa comunicam cu sexul opus,sa ne imaginam un exemplu fata x i place de y ea il cauta mereu si simte o dorinta mare sexuala inseamna ca fata x il vrea doar pentru sex? da si nu,suntem niste masinari biologice care suntem controlate de dorinte, da ca inceput orice baiat, barbat porneste cu ideea de a face sex e ceva normal, natural apoi apare iubire, atasamentul romantic daca apare daca nu apare inseamna ca s-a descarcat sexual si acum cauta pe alta, e greu de spus ce vrea ca si noi iubim sa stii cum apare iubirea e o enigma

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă da. Depinde și de băiat. Dar și de tine.

| Emilian65 a răspuns:

Da, cred ca nu este interesat doar de sex cu tine.

| minrest a răspuns:

Sexul este unul din premiile mari, pentru oamenii inculti chiar singurul premiu mare. Ca sa prinzi un tigru puternic, este intelept sa sacrifici (ca momeala pusa in cursa) un miel furat. Unui baiat ii convine sa investeasca timp ca sa obtina sex.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Nu este un premiu mare pentru oamenii inculti si pur simplu dorinta sexuala este genetica, este normal sa dorim sex de la sexul opus, oamenii culti nu fac sex?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Am zis clar ca este unul din premiile mari pentru toata lumea. Am zis sau nu? Asa am inceput. Si normal ca daca cuiva satisfactiile mai elevate ii sunt oprite, ramane singurul premiu.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Ai scris ca pentru omul incult, de ce as fi eu incult ca ma atrage o fata frumoasa? vorbim de ceva involuntar o dorinta sexuala e normal sa imi doresc sa fac sex desi sunt incult inseamna ca homosexuali, asexuali sunt culti ca ei nu simt nimic fata de sexul opus

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Pai si pe mine ma atrag femeile, dupa cum am scris, si pentru mine sexul e unul din marile premii. Iar pentru un om incult, singurul.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Desi si tu esti incult? si un om cult nu e atras de sexul opus?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

De ce sa fiu incult, cand am scris clar ca sexul este unul din premiile mari? Atat ca pentru un om incult este singurul, iar pentru cel cult sunt maimulte.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Cool,maimutele haaaaaa

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca nu are ce face si nu vrea sa se duca la curve, da.
Dar e posibil si sa vrea ceva serios.

| Necunoscut112 a răspuns:

Pai si baietii aia, prietenii foarte buni ai fetelor care sunt bagati in "friend zone" ce=rezi ca nu ar f*** si ei ceva?

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Depinde de aspectul tau fizic.

| MedionTcO a răspuns:

Nu. De obicei baietii care vor doar sex discuta cat mai mult posibil despre asta, fac scene, etc. Si vorbesc putin cam nepasator.

| NicoletaSimina a răspuns:

Draga mea, un baiat daca vrea sa faca sex cu ea, o suna noaptea, la ore nepotrivite. Daca discuta tot timpul numai despre sex, ste foarte clar ca asta urmareste de la tine.Iti bate apropouri ("vrei sa ne intalnim in seara asta la mine sa vizionam un film?").Va fi nepasator daca nu i te vei oferi,te va ignora si te va respinge,ori de cate ori vei vrea sa te intalnesti cu el, va spune ca este "ocupat", ori de cate ori il vei ruga sa discutati, te va saluta doar atunci cand isi va aminti de tine, nu-ti va raspunde la mesaje si telefoane mereu.Doar in momentul in care vrei sa o faci cu el, atunci va fi atras de tine, nu va mai fi indiferent, pana cand nu vei mai vrea sa continuati sa o mai faceti. Sper ca te-am ajutat!

| minrest a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Draga Nicoleta, fete asa proaste incat sa se culce cu tine fiindca le tot vorbesti de sex nu exista, deci daca ar fi cum spui tu nu ar exista fete pacalite de baieti pentru sex. Dar in realitate vedem ca marea majoritate au fost inselate sa faca sex de baieti care voiau numai asta, de regula de mai multi baieti la rand. Tocmai baietii care nu vor sex vorbesc despre sex, pentru ca pe noi barbatii sexul ne intereseaza foarte mult, baietii care vor sex se feresc sa vorbeasca despre asta pana cand fata se ataseaza foarte mult, si atunci nu mai are aparare.

| NicoletaSimina a răspuns:

Iubitul mereu imi spune ca nu isi doreste numai sex, isi doreste si o relatie serioasa si un viitor stralucit.Stai linistita, nu trebuie sa te panichezi.Este perfect normal sa se simta atras de tine nu numai fizic si psihic, ci si sexual.Este perfect normal sa va expuneti punctul de vedere.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Cum e cand te simti psihic atras de cineva ca sunt curios, in fapt singurul lucru care atrage este aspectul fizic, dorinta sexuala fizica este motorul apoi apare iubire ia apare cand in creier apare Oxitocina in acelasi moment te simti dependent de respectiva persoana adica o iubesti, femeile la ovulatie se indragostesc mai repede decat la menstruatie din cauza Oxitocinei