| andreeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

de un timp am o scurgere vaginala, alba ca si laptele batut, fix asa, luna trecuta mi-a venit menstruatia in data de 18, dar tot timpul imi vine mai tarziu si mai tarziu, azi e 19 si inca nu mi-a venit, secretia poate fi un simtom ca vine menstruatia. ps: am dureri de sani si impietrirea lor.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Secretie alb-galbuie sau alba ca iartul/laptele batut inseamna ca ai o infectie cu candida. Du-te la un ginecolog sa-ti dea un tratament nu e normal si nici bine, trateaz-o acum cat se poate mai tarziu devine cronica si numai scapi de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normala secretia acea vaginala inainte de menstruatie si iti va veni curandwinking nu conteaza intarzierea ei cu cateva zile inainte e ceva normal mie mi s-a intamplat sa nu-mi vina o luna si dupa mi-a venit si ce crezi e normal deoarece menstruatia nu este regulata inca, regularea acesteia se face dupa mai multi aniwinking
pup si stai linistitawinking

| iulianaeu a răspuns:

Stai linistita ca trebuie sa iti vina:d

| BETTY56 a răspuns:

Buna. Secretia in abundenta este un simptom pentru altceva, fa o analiza la secretie cat despre ciclu este normal sa te intarzie 1 zi, doua, trei, el vine mereu dupa 28 de zile dar sanii tari este un semn ca venirea lui este aproape.