| xz2121 a întrebat:

Bună TPU,de un timp ma tot gândesc ca penisul meu este mic, mai exact 15 cm la 15 ani. Știu ca multi zic ca mărimea nu contează și ca o sa mai crească dar eu chiar cred ca este mic.Ce sfaturi îmi dați? Fără glume sau bătaie de joc, va rog.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mai mult decat suficienta pentru a satisface probabil 90% dintre femei din punct de vedere al marimii. Insa trebuie sa stii ca intr-adevar NU lungimea penisului reprezinta aspectul cel mai important pentru a reusi sa satisfaci femeia d.p.d.v. sexual. Marimea penisului privind strict lungimea acestuia nu are o importanta mult prea mare daca nu are si o grosime adecvata/proportionala cu lungimea. Probabil ca vei intelege acest aspect doar prin experimentari dupa inceperea vietii sexuale si vei ajunge la concluzia ca de fapt cel mai important aspect/conditie intr-un contact sexual il reprezinta de fapt timpul efectiv de sex/penetrare, adica cat timp vei reusi sa-ti mentii penisul in stare erecta fara a se produce ejacularea involuntara. Doar cu un penis mentinut multa vreme in stare de erectie, poti spera sa reusesti sa satisfaci o femeie prin provocarea orgasmului la terminarea actului sexual. In concluzie reusesti cam acelasi lucru si cu un penis de 13 cm ca si cu unul de 19 cm, insa ceea ce conteaza de fapt cu adevarat, este "marimea/dimensiunea" timpului, a lungimii sexului, cat vei rezista sa-ti mentii penisul in stare erecta, sa reusesti sa-ti retii ejacularea si sa continui sexul fara intrerupere pana cand femeia ajunge sa fie satisfacuta si/sau sa aiba si orgasm. Un penis mare, lung, gros dar "bleg" n-are nicio valoare. Succes!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este mic, media mondiala este in jur de 12 cm, deci ai o dimensiune foarte foarte buna. Probabil va mai creste, dar nu este deloc important.
Singurul sfat este sa depasesti complexul pe care il ai si care nu are nici o sustinere reala.

| Emilian65 a răspuns:

Un penis de o asemenea marime nu este mic. Este o masura cu, care poti satisface orice femeie.

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Nu inteleg de ce la 15 ani te gandesti la asa ceva. Traieste-ti viata! Poti sa ti-o traiesti si fara sa i-o tragi cuiva macar pana la 17 ani. Iesi cu prietenii, joaca-te la calculator sau mergi la sala. Mai bine mergi la sala decat sa stai acasa si sa te gandesti daca ai marimea penisului potrivita.

| YourAnonimus a răspuns:

Eu zic ca al meu este mic la 17 ani 15 cm al tău este f Okay