| Simmsii a întrebat:

Buna TPU.
De vreo 2-3 luni m`am despartit de iubitul meu. si n`am mai vorbit o perioada, iar el m`i-a zis ca se mai gandeste daca ne impacam. si dupa mi-a zis ca nu.
Apoi dupa o vreme cam 3 saptamani dupa ce ne-am despartit ne-am intalnit si a inceput sa ma sarute si sa ma ia in brate si mi-a dat senzatia ca vrea sa ne impacam. apoi imi zice iar ca se mai gandeste si ziua urmatoare dupa ce a vorbit cu prietena mea a zis ca a facut o prostie si ca nu vrea sa ne impacam.
Apoi cam dupa o luna iar ne-am intalnit si nu am mai suportat si i-am zis tot ce simt si am plans in hohote caci ma durea faptul ca n`o sa ma mai impac cu el sad. si el nu stia cum sa ma opreasca si ca sa ma faca sa uit de el mi-a zis ca are pe cineva acum ( dar incerca sa ma faca sa nu mai sufar si sa il uit ). dar ma durea si mai taresad. si dupa o cand nu a mai incercat sa dea de mine caci nu vroia sa ma vada suferind iar ne-am intalnit si tot asa m-a sarutat si m-a luat in brate dar de data asta radeam...
si acum mereu cand ma vad cu el simt o conexiune si ma ia in brate si ma saruta pe obraz.
Iar acum vreo 3 zile am fost la suc. si m-a tras cu scaunul tot mai arpape de el. si se apropia de mine. si chiar m-a facut sa ma uit in ochii lui si ne-am cam pierdut amandoi pentru 5 minute cand ne-am uitat in ochii nostri si pe urma te tot uitam unu la altul si se apropia de mine. si a inceput sa imi sopteasca vorbe dulci. si m-a luat de mana si m`am pus pe pieptul lui si asa de bine era si simteam cum ii bate inima atat de tare:X. si dupa a inceput sa ma sarute atat de dulce.sad

dar faza este ca el imi zice ca nu vrea sa ne impacam.sad dar colega mea zice ca el ma pune la incercare si ca ma iubeste mult si ca o sa ne impacam.sad dar nu stiu ce sa cred. caci el nu imi zice sa ne impacam sad si nu imi mai zice " te iubesc " si nu ma mai cauta si de abia ne mai vedem,, si cand ne vedem e asa romantic :X. si si nu mai stiu ce sa cred crying(.

Voi ce ziceti ce simte si ce se va intampla?sad.

FUNDAA!

a si a acceptat foarte repede chestia sa merg la el. si gasea scuze ca nu mai vrea sa fim impreuna sad si el de obicei zicea ca nu ii pasa de chestiile astea si ca el ma iubeste si doar de asta ii pasa sad!
si daca mar iubi nu mi-ai mai da o sansa?crying

4 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Nu prea ai de unde sa stii. Spune'i ca pe tine te doare toata "joaca" asta. Si ori e alba ori e neagra. Ori va impacati si va mai acordati cate o sansa ori ramaneti doar amici. Daca chiar tine la tine sigur va accepta sa va impacati. (depinde si de motivul despartirii acum). Bafta!

| Crisu_7532 a răspuns:

Am citit textul tau si celelalte raspunsuri iar parerea mea e simpla: lasa-l balta si treci mai departe. daca te-ar iubi nu s-ar juca cu tine "ba ne impacam, ba nu ne impacam". ori are pe alta dar pastreaza legatura cu tine pentru situatia in care se desparte de aia, ori pastreaza legatura cu tine doar ca sa aiba cu cine sa se distreze pana gaseste pe alta. oricum ar fi, faza e ca tu pici aiurea in toata combinatia asta. e clar ca nu te respecta, pentru ca daca te-ar respecta nu s-ar juca in felul asta cu tine. daca el nu te respecta, macar respecta-te tu si lasa-l balta. ca sa vada si el ce aiurea e cand nu ii ies combinatiile. esti la varsta cand ai impresia ca daca te desparti de iubit e sfarsitul lumii si ca nu o sa mai iubesti niciodata. toate am trecut, la un momentdat, prin faza asta. o sa cresti, o sa intalnesti si alti baieti, o sa mai treci prin cateva despartiri dar o sa vezi ca de fiecare data iubitul nou va fi mai bun decat ala vechi. asa ca da-i liber ca sa poti sa incepi sa-ti cauti pe altul. de ce sa te chinui singura in situatia asta? eu te asigur ca nu te iubeste, pentru ca nu asa procedeaza un om care te iubeste. asa ca fii tu mai tare si nu ii mai da tu alte sanse. in felul asta, o sa castigiwinking

| ciresik80 a răspuns:

Eu cred ca vrea doar sa profite de tine, cauta altul care sa te merite

| zSchizophrenic a răspuns:

Uite,să-ţi spun cum îi chestia asta...Am citit cu foarte mare atenţie la ce-ai scris,şi m-a făcut să cred că el,încă te iubeşte.Din moment,ce îţi face toate chestiile astea, şi cum ai zis tu, are pe altcineva.Eu zic,să nu-i dai atâta importanţă,poate şi asta vrea,şi să te porţi normal cu el,să vezi cum acţionează,iar dacă îi numa asta,sigur te vrea înapoi, şi vrea să te pună puţin la încercare, să vadă dacă-l mai iubeşti.Ai grijă în ceea ce vei face:*