| Frumosul345 a întrebat:

Buna TPU.
Deci,am avut o relatie cu fosta mea de aproape un an și o lună.
Iar eu in ultima perioada, cand ma vedeam cu ea, eram supărat, nervos, etc.
Aseară, am vrut să stau cu ea, dar a chemat si o prietena de ale ei si m-am enervat.
Până la urmă a zis sa luam o pauza fiindca simte ca nu se potrivim.
Am incercat sa-i spun sa imi mai dea a doua sansa fiindca o iubesc si nu vreau să o pierd.
Cum as putea sa procedez sa fie bine?
Am nevoie de păreri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca dintre voi doi, a cam disparut sentimentul de atractie sentimentala reciproca si a devenit doar unilaterala. Lasa-i fetei un anumit timp ''de reflectie'' incat ea sa fie cea care va face pasul urmator. In ce directie va fi pasul facut de ea, doar viitorul il va putea stabili in ce directie va fi. Deocamdata in afara de a spera nu poti sa faci nimic altceva. Nu este indicat sa incerci sa-i influentezi hotararea luata, fiindca in acest moment nu ar avea niciun rost, deoarece sentimentele fata de tine este posibil sa reapara dupa un timp de analiza si reflectie, dar la fel de bine s-ar putea sa si dispara definitiv. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Eteda a răspuns:

Buna, pai daca ea a zis sa ii lasi un timp sa se gandeasca la relatie, asta ar trebui sa faci, cu cat o presezi mai mult(o sufoci cu mesaje, telefoane, etc) o indepartezi de tine, las.o asa o saptamana-doua si daca nu te cauta ea, da-i un mesaj si intreab-o ce decizie a luat.

| Frumosul345 explică (pentru Eteda):

Mersi de raspuns!
Ai dreptate, ar trebui sa o las un timp sa vad daca ma cauta
Oricum, mi-a spus ca se simte mai bine ca s-a despărțit de mine
Ma intreb daca macar a ținut la mine
Noi am trecut prin multe
Si uite ca dintr-o prostie neam despărțit?

| Eteda a răspuns (pentru Frumosul345):

Las o asa sa vezi, daca simte asta. O sa te ajuta sa iti dai seama daca merita sa lupti pentru ea