| micutzakarina a întrebat:

Buna TPU.Deci am avut un coleg de la scoala...anul trecut de care imi placea foarte mult si intr-o zi o colega din clasa mea l-a intrebat pe baiatul acela de care imi placea, pe cine place el cel mai mult din clasa. El a spus ca ma place pe mine 100%. Am fost impreuna 3 luni dupaceea ne-am certat foarte rau ne-am insultat etc. Nu ne-am mai vorbit 2 saptamani. Peste 2 saptamana. ne-am inpacat din nou dar am ramas doar amici. Dar el s-a cuplat cu alta colega si in acel timp eu am suferit foarte mult deoarece eu inca-l mai iubeam. A doua zi ne-a spus la toti ca a fost o pacaleala deoarece a vazut ca nimeni nu-i mai bagau in seama. Peste o luna baiatul acesta mi-a spus ca el inca ma mai place si ca vrea sa fie din nou cu mine eu am acceptat. Am ajuns pe la sfarsitul scoli atunci cand luam vacanta de vara. Eu a trebuit sa ii dau o veste foarte proasta. I-am spus ca dupa ce se va termina vacanta de vara ma voi muta la alta scoala. El a fost foarte trist la fel si eu.

A trecut vacanta de vara si m-am mutat. Ei bine el a trecut peste toate astea dar eu nu.In acest timp am aflat ca s-a cuplat cu colega aceea care l-a intrebat pe cine place cel mai mult din clasa care ea in acelasi timp e prietena mea foarte buna asa ca nu am avut de ales si am felicitat-o. Acum intr-o zi l-am vazut ca a iesit afara am trecut pe acolo dar el nici nu ma observat si nu stiu ce sa mai fac.Eu mereu ma mai gandesc la el si tot incer sa trec peste dar nu pot. Ce sa fac ca sa-l uit? Va rog ajutati-ma.sadsad

Răspuns Câştigător
| benunix a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el, sati ocupi timpul cu alte lucruri care sa te preocupe mai mult decat asta.

o alta metoda ar fi sa iti promiti tie ca nu te mai gandesti la el si daca ai suficienta putere vei trece peste.

poti incerca si cu un alt baiat care iti place.Nu fi trista! incearca sa zambesti mereu si cineva sigur se va indragosti de zambetul tau(de tine).

pupici:*

4 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Sa-ti aduci aminte toate lucrurile rele ce le-a facut sau spus? sa cauti alt baiat? am fost si eu in starea ta(de a uita) si pana la urma am uitat-o (cam greu) dar am uitat-o
nu este chiar asa de usor

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Poti sa iti faci un nou prieten si astfel sa uiti de acel baiat

succes

| katrin7727 a răspuns:

Sa uiti o persoana greu si daca mori dupa l no sal poti uita niciodata cu toate ca u esti constienta ca nu puteti fi impreuna sti ce se spune dragostea nu gandete iar asa incearca sa te bagi cu al cineva cu toate ca s-ar putea sa nul uiti complet si la prima sansa sa te bagi cu el te-ai baga

| AlexMercer a răspuns:

Cand te mai gandesti la el fa un lucru care iti place mult si o sa vezi ca o sa fie mai bine!